Hlavní navigace

Murdoch začal prodávat e-noviny pro iPad

Sdílet

Jan Bednařík 4. 2. 2011

Zakladatel a CEO jednoho z největších světových mediálních konglomerátů News Coroporation Rupert Murdoch ve středu představil digitální deník mířený na velice populární a rozšířené mobilní zařízení Apple iPad. Periodikum označené jednoduše jako The Daily (Deník) se vyznačuje především aktuálností zpráv, množstvím obrázků, fotografií a dalšího multimediálního materiálu a  taktéž interaktivním obsahem s možností napojení na sociální sítě. S poměrně nízkou cenou ve výši 99 amerických centů jako týdenní předplatné (nebo také 39,99 amerických dolarů za roční předplatné) se bude News Corporation snažit zaútočit na velké množství Američanů, kteří za papírové výtisky novin platí podstatně více.

Dle tiskové zprávy News Corporation bude pro The Daily denně publikováno na 100 stránek textu zaměřeného na zprávy, politiku, sport, bulvár, společnost, názory, aplikace a hry. Deník nezapomene ani na oddechové stránky v podobě křížovek, sudoku nebo předpovědi počasí.

„Věříme, že The Daily se stane modelem pro vytváření a předávání informací v této digitální době,“ shrnul uvedení Deníku Rupert Murdoch. Také CEO společnosti Apple Steve Jobs přispěl pochvalnými slovy: “News Corporation přináší nový zážitek ze čtení zpráv. Považujeme The Daily za skvělý nápad a uživatelé iPadu jej jistě velice uvítají.“

The Daily představuje jedinou aplikaci dostupnou na App Store ve formě předplatného, jež bude účtováno prostřednictvím iTunes účtů. Aplikace je nicméně v současnosti dostupná pouze pro americké obyvatele.

Našli jste v článku chybu?