Hlavní navigace

Multimediální přehrávače s internetovým připojením

Sdílet

David Zajíc 29. 1. 2009

Netgear, výrobce síťových řešení, oznámil uvedení dvou nových produktů, které umožní zákazníkům sledovat videoklipy a digitální zábavu dostupnou na internetu na domácích televizních obrazovkách. Dvojici novinek tvoří internetový TV přehrávač ITV2000 a síťový multimediální přehrávač EVA9150.

Netgear Internet TV Player ITV2000

Internetový TV přehrávač ITV2000 s dálkovým ovládáním představuje kompaktní „plug in and go“ přístroj, který umožňuje uživatelům přehrávat na TV obrazovkách veškerý internetový multimediální obsah včetně videoklipů ze serveru YouTube a podobných populárních video portálů, internetového televizního vysílání, stránek s upoutávkami na filmové premiéry či prémiových placených videoklipů. Dokáže pracovat s on-line video vyhledávači a načítat miliardy internetových videoklipů z umístění, která byla dříve nedostupná.

Netgear Internet TV Player výrazně rozšiřuje využití nových HD TV i starších analogových televizorů. Je ideální pro moderní uživatele, kteří pravidelně sledují internetová on-line videa, ale rovněž pro obyvatele lokalit se slabším příjmem některých televizních kanálů. Přístroj streamuje obsah z populárních stránek, jako jsou např. BBC.com, CNN.com, ESPN.com, EuroSport.com, NBC.com, PGATour či TMZ.com, stejně jako videa z YouTube, Google Video, Yahoo Video a MetaCafe. Internetový TV přehrávač podporuje streamování živého TV vysílání z internetových stránek po celém světě, přehrávání prémiového obsahu (např. placených filmů z CinemaNow.com), a samozřejmě i videa staženého z P2P sítí, typicky prostřednictvím klienta BitTorrent. Pokročilý agent VTap umožňuje inteligentní vyhledávání videí na internetu a dokáže rozlišit videoklipy podle jejich umístění (země), témat zájmu vyhledávajícího nebo oblíbených webových stránek. Uživatelé mohou rovněž přehrávat video, hudbu či fotografie z USB flash disků, stejně jako z úložných zařízení řady Netgear ReadyNAS.

netgear_itv2000

Kompaktní Internet TV Player ITV2000, který je pouze o něco málo větší než balíček karet, stačí pouze připojit k domácí síti a internetu přes ethernetový port nebo bezdrátový USB adaptér a okamžitě je připraven k provozu. Pro přehrávání videa z internetu nepotřebují mít uživatelé zapnutý počítač, ani není třeba instalovat jakýkoli doprovodný software, upravovat nastavení sdílení souborů či měnit nastavení firewallu. Netgear Internet TV Player ITV2000 by měl stát 199 USD. 


Netgear Digital Entertainer Elite EVA9150

Síťový multimediální přehrávač Netgear EVA9150 představuje vybavený univerzální přehrávač digitálních médií. Jedná se o vůbec nejvýkonnější řešení, jaké mají zákazníci společnosti Netgear k dispozici; zařízení podporuje nejnovější formáty a standardy videa, audia i bezdrátových technologií.

Široké možnosti využití a integrovaný 500GB pevný disk, který mohou uživatelé snadno vyměnit za disk vyšší kapacity, posouvají model EVA9150 Digital Elite mezi špičku současných domácích video jukeboxů. Uživatelé mohou na svých televizorech přehrávat digitální videa v Blu-Ray kvalitě až 1080p, stejně jako digitální fotografie ve velkém rozlišení, MP3 soubody či televizní vysílání zaznamenané v počítači nebo na síťovém úložišti. Mohou rovněž pracovat s internetovým obsahem, jako např. multimediálními soubory umístěnými na serveru YouTube či Flickr, internetovými rádii, RSS kanály či videoklipy z jakýchkoli webových stránek. Netgear EVA9150 automaticky vyhledá všechny soubory digitálních médií v domácí síti a uspořádá je do přehledné knihovny.

Digital Entertainer Elite EVA9150 je výjimečný také v tom, že funguje současně s počítači s operačními systémy Windows, Mac či Linux i Networked Attached Storage (NAS) zařízeními, jako např. členy rodiny úložných zařízení Netgear ReadyNAS. Podporuje rovněž velké množství formátů souborů, včetně: video formátů AVI, DivX, Xvid, WMV, MOV, M4V, MP4, VOB, MPG, MP1, MP2, MP4, ISO, IFO, MKV, TS a M2TS; audio formátů MP1, MP2, MP3, WMA, WMA-Pro, AAC, FLAC, AIFF, WAV, LPCM, Dolby AC3, DTS 5.1, Dolby TrueHD, DTS–HD; formátů titulků SUB, SRT, SMI, SAMI, TXT a DVD Subpicture a video kodeků: MP1, MP2, MP4, Xvid, VC-1/WMV-9, H.264 a OpenDivX.

netgear_eva9000

Audio i video výkon je zajištěn čipem Sigma Designs 8635. Netgear EVA9150 se dvěma USB porty rovněž nabízí možnost okamžitého přístupu k obsahu USB flash disků, digitálních fotoaparátů, MP3 přehrávačů či dalších paměťových zařízení s rozhraním USB.

Tři vnitřní metamateriálové antény s technologií RangeMax maximalizují výkon Wi-Fi rozhraní, které pracuje s nejmodernějším bezdrátovým standardem 802.11n a dvěma frekvenčními pásmy tvoří kombinaci, jakou v současnosti nenabízí žádný jiný digitální přehrávač médií na trhu. Dvě podporovaná frekvenční pásma navíc neumožňují pouze výběr omezeného množství kanálů v přeplněném pásmu 2,4 GHz, ale nabízejí až dvacet minimálně rušených kanálů v 5GHz pásmu. Nechybí ani špičková technologie Push ‘N’ Connect, díky níž lze rychle, jednoduše a bezpečně spárovat přehrávač Netgear EVA9150 s jinými bezdrátovými zařízeními vybavenými funkcí Wi-Fi Protected Set-up (WPS); zcela tak odpadá nutnost pamatovat si jakákoli hesla.

Netgear EVA9150 dokáže pracovat bez omezení v celé domácnosti. Díky funkci „Follow Me“ lze bez problémů pozastavit přehrávání videa v jedné místnosti a obnovit jej v jiné, při použití módu „Party Mode“ lze zase synchronizovat přehrávání hudby do všech audio systémů v domácnosti. Přístroj rovněž podporuje „ekologické“ funkce, mimo jiné napájení s optimalizovaným řízením spotřeby či automatické vypnutí po nastavené době nečinnosti.

Netgear Digital Entertainer Elite EVA9150 by měl být uveden do prodeje během března letošního roku za předpokládanou doporučenou cenu 399 USD.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).