Hlavní navigace

MSI uvádí na trh základní desku Z771-GD80 s rozhraním Thunderbolt

Sdílet

Jan Bednařík 2. 6. 2012

Společnost MSI uvádí na trh základní desku Z77A-GD80 vybavenou technologií Intel Thunderbolt. O spolehlivost a stabilitu se mají starat komponenty třídy MSI Military Class III a za pomocí technologie MSI OC Genie II pak lze snadno zvýšit celkový výkon procesoru, pamětí, disku a grafické karty. Technologie aktivního vypínání napájecích fází (APS) a DrMOS II řídící čipy napájení se pak starají o úsporu energie při zachování dostatečného výkonu.

Rozhraní Thunderbolt

Společnost MSI vybavila základní desku Z77A-GD80 technologií Thunderbolt, která s rychlostí až 10 Gb/s představuje nejrychlejší možnost přenosu dat na PC. Rozhraní Thunderbolt integruje dvě komunikační rozhraní v jediném kabelu, a sice PCI Express pro přenos dat a DisplayPort pro přenos obrazu. S teoretickou přenosovou rychlostí až 10 Gb/s lze přes rozhraní Thunderbolt například zkopírovat celovečerní HD video za méně než 30 vteřin, záloha audio souboru o délce nepřetržitého záznamu 1 rok by pak spolkla přibližně za 10 minut.

thunderbolt

Military Class III komponenty

Základní deska MSI Z77A-GD80 je stejně jako všechny desky MSI řady Z77 vybavena komponentami třídy Military Class III. Ta zahrnuje DrMOS řídící MOSFETy II. generace s implementovanou dvojí tepelnou ochranou starající se o spolehlivý provoz. Celokovové SFC cívky nabízí vyšší účinnost a zatížitelnost, kondenzátory s pevným dielektrikem pak mají zajistit dlouhou životnosti.

Hladké přetaktování díky MSI OC Genie II

Technologie MSI OC Genie II umožňuje jednoduchý způsob přetaktování celého systému, ke kterému stačí stisk jediného tlačítka. Díky nové funkci My OC Genie lze navíc nastavit chování OC Genie II prostřednictvím intuitivního rozhraní ClickBIOS II.

 

Technické specifikace

Procesor

Podporuje 2. a 3. generaci Intel Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron procesorů pro socket LGA1155

Čipset

Intel Z77 Express čipset +  Intel Thunderbolt řadič

Paměti

64GB DDR3 DIMM až do 2667 MHz - 4 DIMM sloty

Video

Mini-DisplayPort, HDMI / D-Sub

Audio

THX TruStudioPRO - 7.1 kanálů

Lan

10/100/100 Mb/s Intel Gigabite LAN

SATA

2x SATA 6Gb/s s RAID
2x SATA 6Gb/s
4x SATA 3Gb/s s podporou RAID

USB

2x USB 3.0 interní header
2x USB 3.0 na zadním I/O panelu
6x USB 2.0 interní header
4x USB 2.0 na zadním I/O panelu

PCI Express

3x PCI Express Gen3 x16
4x PCI Express Gen1 x1

Multi-GPU

3-Way AMD CrossFire
2-Way NVIDIA SLI

Našli jste v článku chybu?