Hlavní navigace

MSI představuje základní desku Z77 MPOWER určenou pro extrémní přetaktování

Sdílet

Redakce 4. 9. 2012

Základní deska cílí především na náročné hráče počítačových her a ladiče výkonu. Za schopností vysokého přetaktování stojí množství OC funkcí, Military Class III součástky a systém chlazení.

Z77 MPOWER

OC Certifikace

Termín OC Certified označuje testovací proceduru MSI, při které je každá základní deska MSI Z77 MPOWER po dobu 24 hodin testována na stabilitu pomocí zátěžového testu Prime95. Testy OC Certified základní desku prověří ve třech klíčových parametrech. Jedná se o výkon a potenciál pro přetaktování, stabilitu napájení a chlazení PWM (napájecí kaskáda). Výkon a potenciál pro přetaktování znamená, že všechny testy ze sady testů OC Certified běží minimálně při frekvenci procesoru 4,6 GHz. Tyto podmínky simulují krajní hranice přetaktování současných procesorů Intel Core 3. generace. Stabilitu napájení prověří 24hodinový zátěžový test Prime95 v uvedených OC podmínkách a při minimálním proudění vzduchu.

OC Essentials

OC Essentials představuje sadu nástrojů pro přetaktování. Jedná se především o přímá tlačítka Power a Reset rovnou na desce a měřicí body napájení (V-Check) pro měření hodnot napájení CPU, integrované grafiky, pamětí a PCH. Dvoumístný debugovací LED displej pak zobrazuje aktuální stav desky při bootování a při spuštěném operačním systému zobrazuje teplotu CPU. Bezpečnostní funkce Multi-BIOS II má zajistit funkčnost základní desky i v případě, že dojde k poškození BIOSu. Příslušný indikátor ukazuje, jakou revizi BIOSu aktuálně používáte. A v případě, že to s nastavením hodnot v BIOSu přeženete, stačí stisknout pohodlné tlačítko ClearCMOS a nastavení resetovat.

Military Class III

Komponenty Military Class III splňují standard MIL-STD-810G, který vyžaduje vysokou stabilitu komponent vystavených náročným podmínkám, jako jsou příliš vysoké či nízké teploty, teplotní výkyvy, vlhkost nebo otřesy. Základní desky MSI Z77 MPOWER využívají tyto Military Class III součástky: DrMOS II - nejnovější generace 3-v-1 řídících MOSFETů, Hi-c CAP - polymerové kondenzátory s tantalovým jádrem, SFC (Super Ferrite Choke) - celokovové zalité cívky a Solid CAP - kondenzátory s pevným dielektrikem.

 

Zdroj: TZ MSI

Našli jste v článku chybu?