Hlavní navigace

MSI GT783: dravá herní mašina

Sdílet

Pavel Kreuziger 14. 1. 2012

Společnost MSI vstoupila do nového roku opravdu ve velkém stylu. Přichází na trh s novým herním notebookem, který nese kódové označení GT783 a chlubit se může hlavně výkonnou grafikou Nvidia GTX580M i 17palcovým matným displejem s Full HD rozlišením. Kromě těchto specifikací se můžeme těšit ještě na 2 GB GDDR5 paměti.

Společnost MSI na vývoji výkonného herního stroje podílela se SteelSeries, Fnatic.MSI a Dynaudio. Od poslední jmenované firmy má nový notebook reproduktory, které společně s technologií THX TruStudioPRO zajišťují mimo jiné i vysoce kvalitní zvuk.

 


Díky zmiňované grafice a paměti v kombinaci s velkým displejem zvládá novinka bez problémů vizuální efekty v DirectX 11 a dalších technologiích včetně Nvidia PhysX, což zase přináší neuvěřitelné vizuální herní zážitky. Celkový výkon notebooku je podpořen nejmodernějším čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 druhé generace. K podporovaným technologiím patří třeba Turbo Boost 2.0 zvyšující výpočetní výkon všech jader procesoru nebo technologie Quick Sync Video, která velice rychle zkonvertuje, synchronizuje a zpracuje multimediální obsah.

Zmínění Fnatic.MSI jsou profesionálním týmem hráčů, SteelSeries je zase výrobce herního příslušenství. S jejich pomocí společnost MSI vyvinula speciální klávesnici, která se na jiném typu notebooku nevyskytuje. Na základě doporučení profesionálních hráčů se zvýšila tuhost a odolnost jednotlivých kláves a klávesa Win se přesunula napravo, naopak klávesy Ctrl a Alt se zvětšily pro vyšší pohotovost v rychlých akcích. Klávesnici můžete navíc nastavit vlastní podsvícení.

Našli jste v článku chybu?