Hlavní navigace

Mozilla uvolní Firefox 3.5 Beta 4 ještě tento týden

23. 4. 2009

Sdílet

Beta 4 Firefox 3.5 k dispozici do konce týdne 

 

Minulý měsíc vývojářská společnost oznámila, že další verzi svého prohlížeče neoznačí jako 3.1, ale dá mu místo toho jméno Firefox 3.5. Pokud by totiž zůstal původní název 3.1, pak by to podle vývojařů z Mozilly nereflektovalo obrovské množství úprav v jejich prohlížeči oproti již téměř rok staré verzi Firefox 3.0, která byla uvolněna loni v červenci.

Beta 4 by měla být poslední před vypuštěním finální podoby prohlížeče Firefox 3.5.  Mozilla se ale raději zdržuje určení přesných časových limitů, kdy by k tomu mělo dojít, protože v případě Beta verze 3 musela její uvolnění dvakrát odložit.

Momentálně Beta 4 obsahuje 7 kritických chyb, které potřebují opravit. Pět z nich se týká JavaScriptu. Až bude Firefox 3.5 konečně připraven k masovém přijetí uživateli, bude obsahovat nové funkce založené na HTML 5 - nejnovější aktualizaci  hypertextového jazyka. Mozilla navíc prohlašuje, že nová verze prohlížeče bude znatelně rychlejší, bezpečnější a bude poskytovat celkově lepší uživatelské prostředí než doposud. 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).