Hlavní navigace

Mozilla se obrací proti Googlu, doporučován je Bing

12. 12. 2009

Sdílet

Mozilla se obrací proti Googlu, doporučuje Bing

 

Asa Dotzler, ředitel komunitního vývoje u Mozilly, vyzval uživatele na svém blogu ke změně jejich vyhledávacího doplňku ve webovém prohlížeči Firefox. Jako vhodnou alternativu ke Googlu doporučil jednoho z jeho hlavních konkurentů, vyhledávač Bing od Microsoftu. Jedině ten prý zaručuje lepší ochranu soukromí.

Mozilla se k přijetí těchto opatření rozhodla sáhnout poté, co se generální ředitel Googlu Eric Schmidt během svého vystoupení v pořadu televizní stanice CNBC rozpovídal o firemní politice ochrany osobních údajů. Schmidtovi byla během rozhovoru položena otázka, zdali by lidé měli Google považovat za svého nejdůvěryhodnějšího přítele. A právě Schmidtova odpověď motivovala Dotzlera ke zveřejnění odkazu na stažení add-onu vyhledávače Bing.

„Pokud máte něco, co nechcete, aby někdo věděl, možná není Google tou správnou volbou,“ řekl Schmidt v CNBC. „Pokud vážně chcete takovou úroveň soukromí, skutečnost je taková, že vyhledávací technologie, včetně Googlu, si po určitou dobu tyto informace uchovávají. To je například důležité pro funkci zákona Patriot Act. Je tedy pravděpodobné, že některé informace mohou být dány k dispozici státním orgánům.“ Tzv. zákon Patriot Act má v USA sloužit ke shromažďování informací použitelných v boji proti terorismu.

Podrobnější informace k tomuto tématu a video naleznete na sesterském serveru Computerworld:

http://computerworld.cz/internet-a-komunikace/mozilla-doporucuje-uzivatelum-firefoxu-prechod-na-bing-5320

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).