Hlavní navigace

Motorola Moto G bude poměrně levná

Sdílet

Pavel Kreuziger 13. 11. 2013

Smartphone, který bude alespoň v USA stát bez jakékoliv smlouvy 179 nebo 199 dolarů (podle velikosti úložiště), se nakonec bude prodávat ve třiceti zemích světa. O tom, zda mezi nimi bude i ČR, nehovořily americké zdroje příliš jasně, neboť ty ve výčtu zemí odkazovaly na „evropské země“.

Moto G se bude prodávat ve dvou mutacích lišících se množstvím uživatelské paměti (konkrétně půjde 8 a 16 GB), ovšem příplatek 20 dolarů za 16GB verzi se určitě vyplatí, protože k dispozici nebude možnost rozšíření paměti prostřednictvím microSD karet. Trochu problém budou mít i ti uživatelé, kteří by chtěli vyměnit baterii (ta je pevná). Barevný zadní panel je tak odnímatelný jen z kosmetických důvodů.

Motorola Moto G

Telefon je vybaven 4,5palcovým LCD TFT displejem, jehož rozlišení je HD 720p, což v přepočtu znamená hustotu pixelů 329 ppi. Moto G běží na operačním systému Android 4.3 Jelly Bean (v lednu se uživatelé dočkají aktualizace na verzi 4.4 KitKat), po technické stránce pak uvnitř i vně najdeme čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 o frekvenci 1,2 GHz, 1 GB RAM, 1,3 megapixelový přední fotoaparát a 5megapixelový zadní a baterii s kapacitou 2 070 mAh.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?