Hlavní navigace

Mobilní aplikace ČT24 expanduje na Android

Sdílet

Martin Rippl 5. 3. 2011

Majitelé smartphonů s operačním systémem Google Android si mohou od 3. března 2011 z Android Marketu bezplatně stáhnout novou aplikaci, v níž naleznou aktuality z vysílání a webu ČT24. „Android je rychle rostoucí operační systém, na který přechází více a více výrobců mobilních telefonů. Je tedy logické, že Česká televize na něm jako první nabízí nejpopulárnější mobilní obsah - ČT24. Další služby budou následovat,“ uvádí v tiskovém prohlášení výkonný ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich.

První verze aplikace ČT24 pro Android, jež byla vyvíjena v kooperaci s firmou Inmite, svým uživatelům přináší zejména čtečku webu ČT24, kterou by v řádu několika dnů mělo následovat živé zpravodajské vysílání. Ve dvouetapovém rychlém sledu byla v minulosti aplikace nabídnuta i majitelům iPhonů.

Uživatelé v nové aplikaci naleznou články s fotografiemi a přehledně členěné zprávy v sekcích. Články lze stáhnout a následně číst v offline režimu. Aplikace skýtá také aktuální informace k pořadům Otázky Václava Moravce a Hydepark. Zprávy v telefonu je možno „hvězdičkovat“, ukládat k pozdějšímu přečtení, sdílet na Facebooku či Twitteru nebo šířit dál prostřednictvím e-mailu a SMS zpráv.

Divize České televize Nová média od února 2010 nabízí aplikaci ČT24 pro iPhony, která se 4. března 2011 dočkala své třetí generace a od svého uvedení již byla stažena více než 32 000 uživateli. Ve své nové verzi přináší moderní design v novém grafickém zpracování, interaktivní prvky a novinku v podobě informační služby.

I bez momentálně spuštěné aplikace se její uživatelé dozvědí o všech významných událostech bezprostředně po vydání zprávy, a to prostřednictvím tzv. push notifikace, tedy zvláštní textové zprávy doručené přímo na konkrétní iPhone. ČT24 bude tuto funkci - kterou lze volitelně aktivovat či deaktivovat - využívat pro upozornění na nejžhavější zprávy, mimořádná vysílání a exkluzivní hosty. Podobnou službu nabízí například zahraniční zpravodajský kanál CNN.

Plánovaná expanze operačním systém Android zdaleka nekončí. „Jelikož už je téměř hotová i práce na aplikaci ČT24 pro operační systém Symbian 3 v telefonech Nokia, brzy bude zpravodajství České televize dostupné ve všech v České republice nejrozšířenějších systémech ‚chytrých‘ telefonů,“ informuje v tiskové zprávě Milan Fridrich a dodává: „Současně pracujeme na pilotní aplikaci pro tablety, zatím iPady, kde bude jak textové zpravodajství s fotkami, tak živé vysílání ČT24 a funkce pro komunikaci s interaktivními pořady.“

Našli jste v článku chybu?