Hlavní navigace

Microsoft zpřístupnil druhou Platform Preview verzi IE10

Sdílet

Martin Rippl 2. 7. 2011

Aktuální verze, která je již tradičně určena vývojářům, obsahuje celou řadu nově podporovaných standardů HTML5, které dávají vývojářům možnost tvořit působivé a dobře zabezpečené webové stránky a aplikace. Práci na takových aplikacích usnadní nové technologie jako je CSS3 Floats, HTML5 Drag-drop, File reader API nebo Media Query Listeners. Internet Explorer 10 je zároveň prvním prohlížečem, který podporuje několik výkonových API rozhraní standardizovaných W3C pracovní skupinou.

Podle posledních průzkumů plánuje třetina vývojářů začít používat HTML5 do šesti měsíců, další třetina chce HTML5 začít používat do dvou let. Do roku 2012 by se tak mohl standard HTML5 stát klíčovým nástrojem pro tvorbu webů. Stabilní hardware podporovaný technologií HTML5 už dnes využívá více než 50 000 internetových stránek ve 120 zemích světa. Mezi nejoblíbenější patří SVG, Canvas, HTML5 Semantics a Video. Od vydání finální verze Internet Exploreru 9 zaznamenal Microsoft již přes 5 000 nových webových stránek podporujících HTML5, což znamená 11% nárůst. Jedním z webů, který možnosti HTML5 ukazuje, je například online komiks Tron: Legacy, který Microsoft spustil ve spolupráci s Disney.

Nová verze IE10 Platform Preview 2, včetně nových ukázek využití některých technologií, je k dispozici na http://ie.microsoft.com/testdrive/.

Našli jste v článku chybu?