Hlavní navigace

Microsoft zalepil chybu aktualizace Windows mazající data

11. 10. 2018

Sdílet

Nová verze Windows se naštěstí dostala jen k malému počtu uživatelů – k těm, kteří si ji stáhli záměrně a manuálně. Hlášené ztráty dat pak byly omezeny na zhruba setinu z těchto instalací.

Po vyšetření situace se Microsoftu podařilo všechny známé problémy v updatu zalepit a provedl interní validaci. Nyní aktualizaci opět uvolnil, zatím jen pro komunitu Windows Insider.

Microsoft update záměrně uvolňuje pomalu, aby mohl monitorovat zpětnou vazbu. Situace, jako je tato, zvýrazňují výhodu pomalých updatů, protože kdyby se aktualizace dostala ke všem uživatelům najednou, byl by problém Microsoftu mnohem větší.

Ředitel programového managementu John Cable, který má na starosti služby a dodávky okolo Windows, řekl, že Microsoft bude zkoumat výsledky, zpětnou vazbu a diagnostická data od Insiderů, než podnikne další kroky k opětovnému uvolnění updatu dalším uživatelům.

Cable řekl, že problém se týkal tzv. Known Folder Redirection (KFR). Konkrétně byl součástí aktualizace kód, který odstraňoval prázdné, duplikované známé složky. Společně s další změnou konstrukční sekvence aktualizace mazal update původní „stará“ umístění složek a jejich obsah.

Microsoftu se podařilo identifikovat tři konkrétní problémy a pro každý z nich do revidovaného updatu implementoval záplaty. Pokud se však stále setkáváte s komplikacemi, žádá vás Microsoft, abyste neprodleně kontaktovali jeho podporu a omezili svoje používání příslušného zařízení. Microsoft uvádí, že nemůže garantovat výsledky obnovovacích činností, ale spustil procedury, které by uživatelům měly pomoci obnovit ztracené soubory.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).