Hlavní navigace

Microsoft vydal Windows Phone 8.1 v předpremiéře pro vývojáře

Sdílet

Pavel Kreuziger 14. 4. 2014

Program Windows Phone Preview for Developers poskytuje registrovaným uživatelům brzký přístup k aktualizacím Windows Phone ještě předtím, než projdou dlouhým schvalovacím procesem. To znamená, že v aktualizaci neuvidíte optimalizace operátora nebo nejnovější aktualizace firmwaru od výrobců, ale získáte plnou, finální verzi operačního systému již před jeho oficiálním vydáním.

Systém Windows Phone 8.1 přináší do platformy několik významných novinek, včetně osobního asistenta Microsoftu Cortana, tzv. Action Centra, které kombinuje notifikace a přepínače nastavení do stahovacího menu, vlastní pozadí živých dlaždic, nové uzamykací obrazovky a mnoho dalších vylepšení.

Aktualizace je kompatibilní se všemi zařízeními, na nichž běží Windows Phone, a Preview for Developers by na vašem mobilu mělo fungovat bez nějakých větších problémů. Otázkou však zůstává, zda operační systém bude podporovat kombinaci vašeho operátora a smartphonu. Například americký T-Mobile update nepodporuje pro Nokii Lumii 810. Zda se nějaké takové příklady najdou i v ČR, netušíme. O své zkušenosti s instalací aktualizace se můžete podělit v diskusi ke článku.

Abyste předběžnou verzi Windows Phone 8.1 získali, musíte se registrovat na Windows Phone App Studio pomocí svého účtu Microsoft. Poté na svém smartphonu stáhněte aplikaci Preview for Developers na Storu. Jakmile splníte obě tyto podmínky, stačí několik krátkých aktualizací, které se provedou automaticky.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?