Hlavní navigace

Microsoft varuje firemní uživatele před Windows 7

19. 1. 2017

Sdílet

Nový příspěvek německé pobočky amerického giganta upozorňuje na to, že starší operační systém už není vhodný pro používání ve firmách, zejména vzhledem ke svým „již dlouho zastaralým bezpečnostním architekturám.“

Markus Nitschke, šéf Windows německého Microsoftu, napsal: „[Windows 7] dnes nesplňují požadavky na moderní technologii, ani vysoké bezpečnostní požadavky IT oddělení.“

Nitschke naznačil, že je „načase přechod na moderní operační systém.“ Portál The Register poznamenává, že jde o odkaz na dobu, kdy už Microsoft nebude operační systém podporovat – konkrétně půjde o 14. ledna 2020 – kdy už uživatelům nebude poskytovat bezpečnostní aktualizace ani technickou podporu.

Příspěvek zdůrazňuje to, že korporátní zákazníci, kteří přesun neuskuteční v následujících třech letech, čelí ohromnému nebezpečí. Varování se týkají také „vyšších provozních nákladů,“ jež jsou důsledkem bezpečnostních problémů, s nimiž by se Windows 10 vypořádaly, a taktéž problémů se spolehlivostí a kompatibilitou.

Redmondský gigant se sice snaží dotlačit všechny uživatele k Windows 10, ale přesto je Windows 7 stále nejpopulárnějším operačním systémem pro desktopová PC a notebooky, a to s 48,34procentním podílem na trhu. Zejména populární je v podnikovém sektoru, což může být důvod, proč příspěvek jmenuje konkrétně firmy.

Systém Windows 10 byl vydán 29. července 2015. Po šesti měsících se dostal před Windows X0 a Windows 8.1 a stal se tak druhým nejpoužívanějším operačním systémem. Nyní má podíl 24,36 procenta, což je zhruba polovina podílu, jímž se chlubí Windows 7.

U Windows 7 zůstává spousta uživatelů – včetně autora tohoto článku – zejména kvůli jeho jednoduchosti a přímočarému a nekomplikovanému využití pro práci, ale i kvůli problematickému postoji Microsoftu k Windows 10, který k nucení uživatelů na přechod na tento systém používal mimo jiné ne zrovna korektní praktiky.

Navíc byla platforma různými periodiky označena za „malware ve formě operačního systému“ a kritizována byla i organizacemi na ochranu soukromí. Vzhledem ke vzájemné kompatibilitě aplikací Windows 7 a Windows 10 nemají mnozí uživatelé k přechodu na nový systém důvod.

Microsoft udělal jednu chybu – vytvořil téměř dokonalý systém ještě předtím, než byla rozvinuta obchodní strategie na bázi předplatného. A tudíž na něm vydělal jen jednou. Teď se snaží svou chybu napravit, a na rozdíl od svých zákazníků k tomu má výhodnější pozici. Stačí vypnout bezpečnostní aktualizace. Jak prosté, Watsone.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).