Hlavní navigace

Microsoft v ČR zpřístupnil cloudovou službu Office 365

Sdílet

Jan Bednařík 29. 6. 2011

Americká společnost Microsoft včera uvedla do ostrého provozu svou novou kancelářskou online službu Microsoft Office 365 a ode dneška je přístupná také českým uživatelům. Jedná se o balíček nástrojů, které uživatelé doposud používali jako samostatné instalované programy, tedy Microsoft Office, SharePoint, Exchanghe a Lync. Ty budou od nynějška zákazníkům dostupné online za stanovený měsíční paušální poplatek.

Služba Office 365 byla poprvé formou betaverze představena minulý rok. Podle Microsoftu již po několika měsících začalo službu využívat na 200 000 organizací.

„Kvalitní spolupráce představuje kritický faktor pro podnikový růst. Proto věříme, že by měly být technologie zprostředkující účinnou spolupráci dostupné všem,“ sdělil CEO společnosti Microsoft Steve Ballmer. „Pomocí jen několika kliknutí nabídne Office 365 malým a středně velkým podnikům výkonné nástroje zajišťující perfektní spolupráci.“

Služba mimo jiné nabídne virtuální konference, sdílení práce nad danými dokumenty, sdílení kalendáře, instant messaging a další nástroje usnadňující online spolupráci. Srdcem Office 365 jsou samozřejmě známé kancelářské programy jako Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook s možností propojení přes Microsoft Exchange, SharePoint a Lync.

Služby Office 365 pro profesionály a menší firmy je zpoplatněna částkou 5,25 € (v přepočtu přibližně 130 Kč) na uživatele za měsíc. Přehled klíčových funkcí si můžete prohlédnout zde.

Našli jste v článku chybu?