Hlavní navigace

Microsoft v červenci ukončí podporu OS Windows Vista SP1

25. 5. 2011

Sdílet

Americká softwarová společnost Microsoft na svých oficiálních stránkách oznámila, že k 12.červenci 2011 přestane poskytovat podporu a bezplatné bezpečnostní aktualizace pro svůj operační systém Windows Vista s nainstalovaným Service Pack 1 (SP1). Tlačí tak na uživatele, aby provedli aktualizaci systému a nainstalovali druhý opravný balíček SP2, nebo přímo přešli na novější Windows 7.

Samotná instalace SP2 by neměla uživatelům činit žádné potíže. Pakliže jste nezakázali automatickou aktualizační službu Windows Update, operační systém vám sám nabízí dostupné záplaty a Service Pack 2 již máte pravděpodobně nainstalovaný. Pokud si nejste jisti, zda váš operační systém Service Pack využívá, můžete se o tom jednoduše přesvědčit stiskem klávesové zkratky Win+Pause. V nově otevřeném okně najdete základní informace o svém OS.

Pakliže nemáte nainstalovaný SP2, ale přes Windows Update se vám aktualizaci provést nepodařilo, můžete balíček nainstalovat ručně. Stáhněte instalační soubor pro 64bitový, nebo 32bitový Windows Vista do svého počítače. Během instalace se počítač několikrát restartuje, tudíž bude třeba před spuštěním instalačního souboru uložit veškerou práci a zavřít všechny programy.

Další informace o servisním balíčku SP2 pro operační systém Windows Vista naleznete zde a seznam oprav si můžete prohlédnout v tomto dokumentu.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).