Hlavní navigace

Microsoft uvolňuje Release Candidate verzi prohlížeče Internet Explorer 9

10. 2. 2011

Sdílet

Společnost Microsoft dnes oznámila, že uvolňuje Release Candidate (RC) verzi svého prohlížeče Internet Explorer 9. Ta je poslední veřejnou testovací verzí před uvedením finální podoby produktu. RC verze podle Microsoftu přináší další zvýšení výkonu prohlížeče, rozsáhlejší podporu webových standardů a zároveň vylepšení uživatelského rozhraní.

“V následujících týdnech mohou vývojáři a poskytovatelé internetového obsahu začít testovat své stránky a aplikace na funkčnost v Internet Exploreru 9. Běžní uživatelé zase uvítají novinku Tracking Protection, která jim zajistí kontrolu nad tím, jaké informace o nich jednotlivé portály shromažďují,” vysvětluje Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client, Microsoft Česká republika.

Mnoho změn a vylepšení mezi Beta verzí a RC verzí bylo realizováno na základě zpětné vazby od uživatelů a vývojářů. Díky optimalizacím se podařilo dále navýšit výkon nového JavaScript Enginu, označovaného Chakra. Ten v testu SunSpider dosahuje o 35% rychlejšího výkonu oproti Beta verzi (322ms Beta, 209ms RC). Nově také RC verze podporuje geolokaci, CSS2D Transforms a HTML5 Semantic Tag či přehrává video ve formátu WebM (nutná instalace kodeku v systému Windows).

Koncoví uživatelé zase mají možnost připnout si na hlavní panel Windows 7 odkaz zobrazující více otevřených webových stránek či pracovat s nástrojem Tracking Protection, který umožňuje všem jeho uživatelům podílet se na zabezpečení vlastních osobních informací. Základem tohoto řešení je možnost doplnit si do seznamu (Tracking Protection List) webové adresy, se kterými nechce uživatel sdílet svá data ani osobní informace.

O potenciálu nového webu svědčí i velký počet partnerů, kteří využili nových možností a společně s Microsoftem přinášejí uživatelům bohatší nabídku služeb, obsahu a interakce. Seznam partnerů a ukázek lze najít na stránce www.beautyoftheweb.com. Z českých stránek, které využívají jednu z novinek připnutí webu, lze například jmenovat portál Email.cz, Mapy.cz, Play.cz nebo Csfd.cz.

Microsoft představil betaverzi Internet Exploreru 9 vloni v září. Do dnešního dne si tuto verzi celosvětově stáhlo přes 25 milionů uživatelů, což je nejvíce v porovnání s Beta verzemi všech předchozích generecí tohoto prohlížeče. Vedle toho Microsoft dosud vydal i sedm zkušebních testovacích verzí pro vývojáře. Společně s RC verzí bude k dispozici další z těchto testovacích verzí Platform Preview s číselným označením 8. Více informací a nástrojů pro testování lze získat na stránce http://ietestdrive.com.

Internet Explorer 9 ve verzi Release Candidate je možné stáhnout na stránce http://www.beautyoftheweb.com/ nebo prostřednictvím stránek www.microsoft.cz/ie.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).