Hlavní navigace

Microsoft uvolnil vývojářské nástroje pro Kinect

Sdílet

Jiří Paleček 17. 6. 2011

Kinect je herní pohybový ovladač představený v minulém roce, který umožňuje po spárování s konzolí Xbox 360 ovládat hry pouhým pohybem celého těla. Vývojářské nástroje (software development kit, zkráceně SDK) umožní uživatelům Windows 7 vytvářet libovolné aplikace pro tuto technologii. Ty mohou používat sami, nebo je zpřístupnit volně na internetu. V současné době je SDK dostupný pro nekomerční použití, komerční verze se objeví později. K vytváření aplikací lze použít jazyky C#, C++ a kterýkoliv z jazyků .NET.

Při příležitosti vydání nového SDK Microsoft pozval supinu profesionálních vývojářů, kteří během čtyřiadvaceti hodin vytvořili velmi zajímavé aplikace - jedna z nich například umožňuje hrát prostřednictvím Kinectu spolu s mobilním telefonem postaveným na Windows Phone 7. Další z aplikací umožňuje hráči řídit orchestr jako ve skutečném světě.

Na vydání Kinect SDK se můžete podívat zde. Jak řekl Anoop Gupta z Microsoftu, "možnosti tohoto SDK jsou naprosto neomezené". Podle Microsoftu vydání SDK umožní vytvoření aplikací pro celou řadu oblastí, kam patří zábava, robotika, zdravotnictví, vzdělávání nebo automobilový průmysl.

Našli jste v článku chybu?