Hlavní navigace

Microsoft uvolnil Internet Explorer 8 RC k testování

Sdílet

Jan Mazal 27. 1. 2009

 

Internetový prohlížeč Internet Explorer 8 dosáhl posledního významného bodu před uvedením jeho finální verze na trh. Od dnešního dne je k dispozici ke stažení a testování verze Release Candidate (RC), a to celkem ve 25 jazycích, včetně češtiny. Jak koncoví uživatelé, tak firmy a organizace tímto získávají příležitost poskytnout zpětnou vazbu k tomuto internetovému prohlížeči před oficiálním uvedením finální verze na trh. Doposud této možnosti u beta verze využilo více než 18 milionů uživatelů z celého světa, což dokazuje vysoký zájem o tento produkt. 

Mezi nejvýznamnější novinky zaměřené na koncové uživatele patří:

Akcelerátory, které urychlí získání dodatečných informací, aniž by uživatel musel opouštět právě navštívenou stránku. Pro české uživatele jsou k dispozici v tuto chvíli například Mapy.cz, možnost překladu pomocí slovníku z angličtiny a němčiny do češtiny, nebo naopak.

Oblasti Web Slice, které uživatelům umožňují získat rychle informace z jejich oblíbeného zdroje dat. K dispozici pro české uživatele jsou již nyní například počasí (Centrum.cz, iDNES.cz, Meteopress.cz, Seznam.cz), přehled zpráv (Aktuálně.cz, iDNES.cz, Novinky.cz), kurzy měn (Centrum.cz, iDNES.cz, Seznam.cz), horoskopy (Centrum.cz) nebo aktuální informace z oblasti IT a jiných.

Možnost procházení internetu v módu InPrivate, který uživateli zajistí, že nejsou zaznamenány žádné informace do historie prohlížení a v počítači nejsou uloženy přístupové informace k takto navštíveným stránkám. Tato funkce se hodí například u sdílených počítačů nebo v případě, že chcete své blízké překvapit nějakým zajímavým dárkem a nechcete, aby se dozvěděli předem, co pro ně plánujete.

Větší bezpečnost díky vylepšeným upozorněním uživatele, že se nachází na phishingové stránce, dále filtr zabraňující Cross Site Scriptingu (XSS) a Data Execution Prevention (DEP) v kombinaci se systémem Windows Vista nebo Windows 7. 

Mezi nejvýznamnější novinky zaměřené na firmy a organizace patří: 

Společnosti a dodavatelé softwaru mohou rozšířit své aplikace a systémy o doplňky, jako jsou akcelerátory nebo oblasti Web Slice, které mohou zajistit přístup zaměstnanců k potřebným informacím v kratším čase.

Rychlejší vyhledávání potřebných informací na interních a externích portálech díky možnosti vyhledávat stejný textový řetězec prostřednictvím různých vyhledávačů. Nové skupinové politiky pro Internet Explorer 8 umožňují firmám a organizacím lépe kontrolovat a spravovat své IT prostředí. 

Jednoduchá správa a distribuce aktualizací prohlížeče Internet Explorer 8 prostřednictvím služby Windows Update nebo prostřednictvím Windows Server Update Services.

Download:

Verze pro Windows XP

Verze pro Windows Vista/Server 2008 (32-bit)

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).