Hlavní navigace

Microsoft uvádí podnikové preview plně cloudové tiskové služby (1)

9. 3. 2020

Sdílet

Microsoft počátkem března spustil privátní preview verzi své plně cloudové služby s názvem Universal Print, která je určena jeho zákazníkům využívající operační systémy Windows 10 Enterprise nebo Windows 10 Education.

Tito zákazníci zároveň musejí mít k dispozici nájemce tzv. Azure Active Directory (AAD), ke kterému musejí být připojeny všechny osobní počítače s přístupem k preview cloudového tisku.

Microsoft svůj Universal Print jako „službu na bázi předplatného v rámci Microsoft 365“; není ovšem jasné, zda tohle prohlášení znamená, že pouze zákazníci s předplatným Microsoft 365 (služby, která v sobě kombinuje Windows 10, Office 365 a řadu nástrojů v oblasti správy a bezpečnosti) budou mít nárok na preview, finální verzi po jejím uvedení nebo na obojí.

V dalších dokumentech podpory Microsoft naznačil, že Universal Print bude vyžadovat licenci, což naznačuje, se se za tuto službu bude něco připlácet.

„Universal Print přesouvá klíčovou tiskovou funkcionalitu Windows Serveru do cloudu Microsoft 365, takže organizace již nebudou potřebovat on-premise tiskové servery a nebudou muset na zařízení instalovat ovladače,“ napsala Kristin Carrová, skupinová programová manažerka Microsoftu pro tiskové a síťové služby, v příspěvku na blogu společnosti ze 2. března.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).