Hlavní navigace

Microsoft ukončuje projekt Windows S, nahrazuje ho S Mode

10. 2. 2018

Sdílet

Minimálně jako samostatný produkt – jeho místo totiž zaujme nový režim „S Mode“ pro Windows 10 Home, Pro a Enterprise.

Na systému Windows 10 S, objevujícím se na zařízeních typu Surface Laptop, spustíte jen aplikace UWP (Universal Windows Platform) z Windows Store. Microsoft tvrdí, že se díky tomu zlepšuje výkon i bezpečnost, na druhou stranu jde o prvek, který mnozí nevítají právě s nadšením.

Portál Neowin a Paul Thurrott teď informují o tom, že Microsoft u Windows S mění taktiku. Jak již bylo řečeno, nebude tento operační systém nadále samostatným produktem.

Ti, kteří omezení S Modu považují za příliš svazující, budou mít stále možnost upgradu na plnou verzi Windows, ačkoliv cena bude záviset na verzi. Přechod od Windows 10 Home S k plnohodnotným Windows Home bude zdarma, ale uživatelé Pro S, kteří chtějí přejít k plné verzi Windows 10 Pro, budou za toto privilegium muset zaplatit 49 USD (asi tisícovku).

Podle Microsoftu budou v S Mode k dispozici antivirové aplikace, jež jsou – jak poznamenává Thurrott – tradičně spouštěny jako .exe verze (a tedy nespustitelné ve Windows S.

Šedesát procent uživatelů Windows S si tento operační systém ponechá, ale 60 procent těch, kteří přecházejí na plnou verzi Windows, tak činí do 24 hodin od koupě daného zařízení. Navíc u těch, kteří na Windows 10 nepřejdou do sedmi dní, existuje o 83 procent vyšší pravděpodobnost, že si ponechají Windows S. Tato čísla však platí pouze pro zařízení třetích stran a nezahrnují Surface Laptop.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).