Hlavní navigace

Microsoft ukázal konkurenci CarPlay, koncept „Windows in the Car“

8. 4. 2014

Sdílet

Microsoft se však také zaměřil na svou vlastní vizi toho, jak by zábava v autech měla vypadat, a tuto svou vizi zveřenil v dubnu na své konferenci Build.

Koncept, který trochu připomíná CarPlay od Apple, je v současnosti testován v reálném provozu. V podstatě se jedná o systém, jak ho známe z jakéhokoliv zařízení s Windows, například smartphonu, zobrazovaný na palubní desce vozidla, a to dohromady s dotykovým ovládáním a rozhraním přizpůsobeným pro auta.

Aby toho Microsoft dosáhl, využívá standard konektivity zvaný Mirrorlink. Ten již využívají telefony Nokia se Symbianem a Xperia Z od Sony, ovšem do budoucna pravděpodobně půjde o mnohem rozšířenější záležitost, protože začne být implementován do dalších systémů „infotainmentu“. Mirrorlink do svých produktů chtějí integrovat společnosti Citroen, Honda, Toyota, Volkswagen, Alpine či Pioneer.

Prototyp uživatelského rozhraní vypadá jako zeštíhlená verze Windows 8 v kombinaci s tržištěm aplikací. Významnou součástí interakce bude dotyk – uživatelé budou švihat prstem mezi dlaždicemi a tím ovládat záležitosti typu rádio, mapy, atd.

V průběhu veřejného dema Steve Teixeira z Microsoftu naznačil, jakým způsobem budou vývojáři schopni vyvíjet aplikace specificky pro využití v autech. Bohužel se však nevyjádřil k tomu, kdy by se nová platforma mohla objevit přímo v sériově vyráběných autech, a zda již nějaké automobilky projevily zájem o její implementaci.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).