Hlavní navigace

Microsoft si k Windows 8 přichystal také nové periferie

Sdílet

Jan Bednařík 2. 8. 2012

Společnost Microsoft rozšiřuje svou řadu desktopových periferií o dvě nové myši a dvě klávesnice. Dle společnosti jsou periferie od základů navrženy pro využití všech funkcí nové generace operačního systému Windows 8. Obě řady shodně nabídnou samostatnou myš s technologií snímání Bluetrack a klávesnici s podporou bezdrátové technologie Bluetooth. Uživatelům tak odpadá starost o neustálé přenášení USB přijímačů připojených do těla notebooku.

Wedge Touch Mouse

Kompaktní myš Microsoft Wedge Touch Mouse se vyznačuje minimalistickým designem a využijete ji především s ultrabooky, tablety s Windows 8 či jinými mobilními zařízeními na cestách. Díky svým rozměrům se pohodlně vejde do kapsy v kabelce či batohu. Myš Wedge Touch Mouse umožňuje pohyb v dokumentech ve všech čtyřech směrech.

Podporuje bezdrátovou technologii Bluetooth, díky čemuž odpadá nutnost připojování externích USB přijímačů. Technologie snímání BlueTrack umožňuje pracovat i na optickým myším nepřívětivých površích, například na matraci v hotelovém pokoji, dřevěném stole v kavárně nebo sedadle ve vlaku. Myš je vybavena funkcí „Backpack mode“, která umožňuje myši spát pouze po dobu, po kterou je spárované zařízení vypnuté.

Wedge Touch Mouse bude k dispozici v prodeji za odhadovanou maloobchodní cenu 1 790 Kč.

Wedge Touch Mouse

Wedge Mobile Keyboard

Klávesnice Microsoft Wedge Mobile Keyboard je vzhledem ke své konstrukci navržena pro využití s tablety. Pro pohodlnější práci nabízí klávesnice i přes své miniaturní rozměry plnohodnotné rozložení kláves, rychlé klávesové zkratky a funkční tlačítka pro ovládání hlasitosti včetně multimediálního přehrávače.

Klávesnice Microsoft Wedge Mobile Keyboard je v balení standardně vybavena pevným pogumovaným krytem. Ten nabízí dvojici praktických funkcí. Při přenášení a cestování umožňuje klávesy zakrýt a tím zabránit nechtěným oděrkám kláves nebo nevyžádanému zapnutí klávesnice. Je-li uživatel vybaven tabletem s operačním systémem Windows a klávesnicí Microsoft Wedge Mobile Keyboard, může kryt v půli zlomit a využít jej jako praktický stojánek tabletu.

Klávesnice bude v prodeji za odhadovanou maloobchodní cenu 1 990 Kč. Datum zahájení prodeje bude upřesněno.

Wedge Mobile Keyboard

Sculpt Touch Mouse

Produktová řada Sculpt je primárně navržena pro použití v kanceláři nebo domácnosti. Myš Sculpt Touch Mouse nabízí ergonomický design a díky symetrické konstrukci je vhodná pro praváky i leváky. Myš je vybavena čtyřsměrným rolovacím kolečkem a podporuje bezdrátové technologie Bluetooth.

Myš Sculpt Touch Mouse bude k dispozici za odhadovanou maloobchodní cenu 1 290 Kč.

Sculpt Touch Mouse

Sculpt Mobile Keyboard

Kompaktní klávesnice Sculpt Mobile Keyboard s ergonomickým návrhem „Comfort Curve“ nabízí vhodné rozměry nejen pro práci v kanceláři nebo domácnosti, ale i na cestách. Díky „Comfort Curve“ zakřivenému designu má uživatel při psaní dlaně i zápěstí v přirozené ergonomické pozici. Klávesnice je vybavena technologií úsporného režimu, který ji vypne po určité době neaktivity. Uživatel zařízení opět zapne stiskem libovolného tlačítka.

Klávesnice Sculpt Mobile Keyboard bude v prodeji za odhadovanou doporučenou cenu 1 290 Kč.

Sculpt Mobile Keyboard

Microsoft Touch Mouse s novými gesty pro Windows 8

V souvislosti se zcela novým uživatelským prostředím ve Windows 8 nabídne Microsoft skrze softwarovou aktualizaci novou sadu gest pro dříve uvedený model Microsoft Touch Mouse. Pohyb jedním prstem znamená posun obsahu na obrazovce ze strany na stranu, případně nahoru, dolů a zpět. Gesta dvěma prsty umožní správu otevřených oken (aplikací) a jejich přepínání.  Použití tří prstů zahájí zoom a gesta palcem přepínají spuštěné aplikace.

 

Zdroj: TZ Microsoft

Našli jste v článku chybu?