Hlavní navigace

Microsoft Security Essentials opět zcela propadly

18. 1. 2013

Sdílet

Od jeho debutu v roce 2009 je bezplatný antivirus od Microsoftu s názvem Security Essentials zcela bez reklam a nevyžaduje ani žádnou registraci, takže se stal mezi uživateli po celém světě velmi oblíbeným na úkor freewarových řešení od Aviry, Avastu a AVG. A MSSE si rychle vydobyl i dobré jméno, jelikož v nezávislých testech dokázal identifikovat velké procento škodlivých kódů. V poslední době se však začal propadat.

Podle organizace AV-Test má MSSE nejhorší procento objevených zero-day škodlivých kódů - aplikace objevila pouze 78 % virů a červů, které byly teprve nedávno objeveny, zatímco průměr u konkurenčních řešení je 92 %. V listopadovém testování MSSE dopadl ještě hůř, když detekoval pouze 71 % zero day virů a červů. A antivir od Microsoftu si vedl špatně i u detekce známých vzorků škodlivých kódů.

Na prvních třech příčkách se v posledním měření AV-Test umístily: Bitdefender: Internet Security 2013, Trend Micro: Titanium Maximum Security 2013 a F-Secure: Internet Security 2013. Mezi bezplatnými antiviry získaly nejlepší hodnocení řešení od AVG a Avastu.

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).