Hlavní navigace

Microsoft se zavázal k „mnohem více“ tabletům s Windows RT

Sdílet

Pavel Kreuziger 20. 9. 2013

Microsoft včera (ve čtvrtek) uspořádal setkání finančních analytiků, na němž se dost informací logicky točilo okolo tématu Surface, neboťse očekává, že společnost příští týden představí Surface nové generace, tablet založený na procesoru Intel Haswell.

A přestože tablety s Windows RT mají své odpůrce (ale i fanoušky), tablety s RT budou evidentně součástí technologického světa ještě nějakou dobu.

Terry Myerson, výkonný viceprezident, který má na starosti všechny operační systémy Microsoftu, se nechal slyšet, že doufá ve tři klíčové prvky: jedno křemíkové rozhraní pro všechna zařízení, jedno API pro všechna zařízení, a všechny aplikace dostupné na všech zařízeních. Navíc by všechna zařízení měla být založena na cloudu a klíčové služby by měly být dostupné... opět na všech zařízeních.

Roli v tom bude hrát i Windows RT. ARM [procesory] mají stále ohromný podíl v telefonech, říká Myerson, což je z jeho strany evidentní ospravedlnění pokračování investic do ARM tabletů.

„Očekávajete mnohem více ARM tabletů,“ řekl Myerson. Novou generaci ARM čipů podporuje i Windows RT 8.1 – což prevděpodobně předznamenává tablety postavení na nových 64bitových architekturách Cortex.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?