Hlavní navigace

Microsoft se snaží popularizovat malé tablety s Windows 8. Přibalí sadu Office zdarma

Sdílet

Brad Chacos 7. 6. 2013

Již od představení Windows 8 zažívá Microsoft potíže s prodeji tabletů. V době, kdy začal vznikat návrh rozhraní Windows 8, trhu tabletů dominoval 9,7palcový Apple iPad. Potom se však začala objevovat menší zařízení jako Kindle Fire nebo Google Nexus 7 a vzhledem k velmi pozitivní odezvě uživatelé na podzim loňského roku kapituloval také Apple a představil menší 7,9palovou variantu svého tabletu iPad Mini.

Několik dní po představení iPad Mini Microsoft konečně vypustil ostrou verzi Windows 8. Systém byl však již od návrhu optimalizován pro zařízení s 10palcovou a větší úhlopříčkou, tudíž už v době vydání Windows 8 byl Microsoft pozadu oproti aktuálnímu vývoji na trhu.

Nedostatek se společnost snaží dohnat, pozměnila svůj program certifikace hardwaru pro podporu menších zařízení a v rámci plánované aktualizace na Windows 8.1 slibuje další optimalizace pro menší zařízení. Objevily se dokonce zvěsti, že Microsoft smluvním výrobcům nabízí výrazné slevy na licence svého OS pro tablety s displeji o úhlopříčce menší než 10 palců.

Ve snaze zvýšit poptávku po malých tabletech běžících na Windows 8 se Microsoft rozhodl na zařízení zdarma předinstalovat kancelářský balík Office Home & Student 2013. Veřejnost o tom informovala CFO Microsoftu Tami Reller během své keynote na tokijském veletrhu Computex 2013 s tím, že nabídka platí jak pro koncové uživatele tak pro podniky. Společnost nezmínila konkrétní maximální velikost displeje zařízení, jež budou dodávána s Office 2013, avšak dle redaktorů serveru Engadget, již vyzpovídali představitele společnosti Microsoft, by se mělo jednat právě o 10palcovou úhlopříčku.

Jedná se jistě o lákavou nabídku, nicméně zůstává otázkou, jak dobře bude kancelářský balík na malých displejích použitelný. Zařízení s Windows 8 se navíc potýkají s příliš vysokými koncovými cenami (kvůli licencování kopií OS) ve srovnání s konkurenty běžícími na systému Android.

 

Zdroj: IDG News Service, Blogs.windows.comEngadget.com

Našli jste v článku chybu?