Hlavní navigace

Microsoft se chlubí chystanými podnikovými funkcemi pro Edge (3)

27. 5. 2020

Sdílet

Předchozí díl

Díky povolení WIP v Edge teď administrátoři mohou zakázat odesílání uploadů na ne-pracovní lokace, automaticky šifrovat pracovní soubory při stahování z určeného pracovního umístění a další.

K dalším velkým zlepšením Edge orientovaným na byznys patří ta, která se točí okolo synchronizace, což je důležitá komponenta jakéhokoliv prohlížeče, mají-li uživatelé více zařízení a chtějí si v digitálních záležitostech udržet pořádek.

Podle Pfluga se teď nainstalovaná rozšíření – nazývaná jako doplňky – v Edge synchronizují. V rámci kopií zaměstnanců amerického Computerworldu však zůstala deaktivovaná. Administrátoři teď mají přístup tak k pravidlu – SyncTypesListDisabled – pro správu toho, které typy dat mohou být synchronizovány, což jim umožňuje řekněme blokovat synchronizaci hesel ale umožnit synchronizaci sbírek, rozšíření a záložek. (V popisu tohoto pravidla ze strany samotnho Microsoftu se píše, že je k tomu potřeba Edge 83 nebo novější; stabilní build Edge je v současnosti na verzi 81.)

Edge bude také zahrnovat jistá vylepšení, která se týkají řízení více profilů, zejména těch, jež jsou dedikovány pro práci s využitím přihlašovacích údajů společnosti a generických osobních profilů, zpravidla provázaných s Účtem Microsoftu, pomocí kterého se pak uživatel přihlašuje.

Za zmínku stojí i funkce Automatic Profile Switching (automatické přepínání profilu), které detekuje odkazy spojené s prací – například stránku na intranetu nebo podnikově orientovanou webovou aplikaci – a pak v případě potřeby přepne z právě používaného osobního profilu na profil pracovní, aniž by bylo třeba provést další přihlašování.

Toto automatické přepínání bude veřejně k dispozici v rámci Edge 83; Microsoft pro tuto verzi prozatím neoznámil datum vydání.

Zdroj: Computerworld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).