Hlavní navigace

Microsoft se chlubí chystanými podnikovými funkcemi pro Edge (2)

Sdílet

Redakce 26. 5. 2020

Předchozí díl

Práce, práce, samá práce

Zásadní novinka pro uživatele spočívá v nové kategorii „Work“ (práce), která se zobrazuje všem zákazníkům Microsoft 365. Kategorie je zařazena mezi již dříve dostupné volby Vše/Obrázky/Videa/Mapy/Zprávy/Nákupy v horní části výsledků vyhledávače Bing. Práce je umístěna mezi možnostmi Vše a Obrázky a po zvolení omezí výsledky na soubory, lokace, lidi, stránky, atd. Za předpokladu, že se uživatel přihlásil prostřednictvím svého pracovního nebo školního účtu.

Funkce bude podle Pfluga dostupná okamžitě.

Jde o úpravu, kterou měli uživatelé Office 365 ProPlus k dispozici již dříve (sada ProPlus byla v dubnu přejmenována na Microsoft 365 Apps). Když byl adresní řádek Bingu využíván k vyhledávání určitých interních podnikových informací – zejména dokumentů a dalších souborů uložených na OneDrive nebo SharePoint – byly výsledky zobrazeny po kliknutí na možnost „Zobrazit výsledky z [Organizace X]“. Zákazníci, kteří nemají předplatné Microsoft 365 – ale řekněme plán Office 365 včetně ProPlus/Apps – budou i nadále vidět právě tuto druhou konstrukci.

Edge teď také podporuje Windows Information Protection (WIP) ve Windows 10, uvedl Pflug.

Funkce WIP, dříve známá jako Enterprise Data Protection (EDP), vynucuje pravidla pro ochranu dat stanovená organizací, a tím zabraňuje náhodným únikům dat ve chvíli, kdy zaměstnanci pracují současně na osobních a pracovních úlohách na jednom zařízení. Pravidla stanovená IT oddělením, například jaké aplikace mohou přistupovat ke korporátním datům, jsou vynucována právě WIP.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?