Hlavní navigace

Microsoft se chlubí chystanými podnikovými funkcemi pro Edge (1)

25. 5. 2020

Sdílet

Microsoft se před pár dny pochlubil několika málo novinkami a zlepšeními pro svůj prohlížeč Edge, který ocení především podniky.

Edge postavený na bázi Chromium, který Microsoft v jeho stabilní formě představil v únoru, měl být části uživatelů pomalu distribuován „v následujících týdnech“ po oznámení z 15. ledna. To se však nestalo.

Ať už to bylo kvůli zpožděním na straně Microsoftu, problémům s uzavřením podniků a prací z domu kvůli pandemii koronaviru, nebo kvůli kombinaci obojího, Microsoft se k distribuci nového Edge prozatím nedostal.

To se teď změní, slíbil Microsoft a v podstatě tak prohlížeč prohlásil za hotový. Edge bude „distribuován rozvážným tempem, které se v následujících týdnech bude navyšovat,“ řekl Kyle Pflug, hlavní programový manažer, v příspěvku na blogu společnosti.

Zařízení s Windows 10 Home a Windows 10 Pro, která nejsou spravována IT odděleními, budou způsobilá k automatickému nahrazení starého Edge tím novým. Vůči změně vynucené Microsoftem budou imunní stroje běžící na Windows 10 Enterprise a Windows 10 Education, stejně jako systémy Home a Pro připojené k doméně Active Directory nebo Azure Active Directory, nebo takové, které dostávají aktualizace a upgrade skrze WSUS (Windows Server Update Services) nebo WufB (Windows Update for Business).

Uživatelé dosud byli schopni si Chromium Edge stáhnout a nainstalovat manuálně, a tak tomu bude i nadále.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).