Hlavní navigace

Microsoft ruší jedno z telemetrických nastavení desítek (1)

12. 3. 2020

Sdílet

Microsoft minulý týden oznámil, že odstraní jedno z nastavení sběru diagnostických dat ve Windows 10 a u dalších nastavení změní pojmenování.

Redmondský gigant se odkazoval na svoje úsilí, započaté v roce 2019, o to, aby jeho podnikoví zákazníci měli vyšší kontrolu nad tím, jaká data [o nich] Microsoft sbírá. „V rámci iniciativy Microsoftu [jejímž cílem je] zvýšit transparentnost a kontrolu nad daty provádíme určité změny v aplikaci Nastavení a nastavení Skupinové politiky, které se v tomto měsíci začnou objevovat v buildech Windows Insider,“ napsal v příspěvku na blogu společnosti z 5. března Brandon LeBlanc, programový manažer společnosti.

Windows Insider je preview programem Microsoftu, který zákazníkům nabízí předběžné náhledy na vyvíjený kód Windows 10. Tyto diagnostické změny debutovaly v buildu 19577, který byl uveden právě 5. března.

Rozšířený režim zmizí

Windows 10 byl zpočátku „vybaven“ třemi nastaveními telemetrie – základním, pokročilým a plným – přičemž později bylo přidáno nastavení bezpečnostní. Pořadí dle množství sbíraných dat bylo dosud vzestupně následující: bezpečnostní, základní, pokročilé a plné nastavení.

Nastavení pokročilé teď ale Microsoft zařízl.

Do tohoto nastavení náležela veškerá data sbíraná v rámci možností Bezpečnostní a Základní, plus další typy informací sbíraných Microsoftem z takto nastavených strojů. K datům sbíraným v rámci nastavení Pokročilé (Enhanced) patřilo více událostí operačního systému, včetně Hyper-V a Cortany; specifické události z aplikací přibalených k Windows 10 nebo stažených z Microsoft Store; a všechna hlášení o pádech.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).