Hlavní navigace

Microsoft propustí 18 tisíc zaměstnanců, zbaví se projektu Nokia X

Sdílet

Pavel Kreuziger 18. 7. 2014

V rámci největšího propouštění v dějinách firmy přijde o svou práci 18 tisíc zaměstnanců – z nichž většina je součástí divize Nokia (12 500), kterou Microsoft akvíroval v průběhu letošního dubna. Většina „snižování nákladů“ bude provedena do konce roku 2014, přičemž dokončení propouštění je plánováno na 30. června 2015.

„Prvním krokem k vybudování správné organizace pro naše ambice je restrukturalizace naší pracovní síly,“ řekl výkonný ředitel Microsoftu, Satya Nadella, který dodal: „Realizace těchto rozhodnutí ke změně je složitá, ale nutná.“

„Je důležité zmínit, že přestože se zbavujeme rolí v některých oblastech, přidáváme role [pracovní místa] v určitých jiných strategických oblastech. Slibuji vám, že tímto procesem projdeme tím nejpromyšlenějším a nejtransparentnějším možným způsobem.“

Propouštění v divizi Nokia se týká profesionálních i výrobních pozic a Microsoft slíbil odstupné i pomoc se změnou práce v mnoha [geografických] oblastech.

Z Nokia X bude Windows Phone Lumia

V rámci restrukturalizace firmy budou týmy zařízení a služeb Nokia integrovány do Microsoftu.

Podle nedávných (nepotvrzených) zpráv přesune Microsoft řadu smartphonů Nokia X z Androidu na Windows Phone; telefony pak dostanou označení Lumia. Změna je platná okamžitě, nicméně dosavadní modely Nokia X, včetně nedávno představeného modelu Nokia X2, se budou prodávat stále. Stejně tak budou jejich uživatelé získávat podporu.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?