Hlavní navigace

Microsoft prohrál soudní spor s Motorolou. Nesmí v Německu prodávat Xbox a Windows 7

Sdílet

Loek Essers 3. 5. 2012

Z tahanice o patenty mezi oběma giganty zatím vyšla vítězně společnost Motorola, jíž mannheimský regionální soud vyhověl ve čtyřech žalobách proti společnosti Microsoft a jejím německým a irským pobočkám a vydal zákaz prodeje některých produktů včetně systému Windows 7 nebo herní konzole Xbox. Microsoft se hodlá proti rozhodnutí odvolat, tudíž zatím není zákaz definitivní. Dle tvrzení Motoroly porušuje Microsoft dva z jejích evropských patentů EP0538667 a EP0615384 týkajících se video kodeku H.264, který byl použit při implementacích inkriminovaných produktů.

Mluvčí Microsoftu Thomas Baumgärtner sdělil, že se společnost odvolá u Vrchního zemského soudu v Karlsruhe. Pokud tedy bude společnost Motorola vyžadovat okamžité uplatnění zákazu prodeje systému Windows 7 a konzole Xbox, bude muset uhradit pojistku ve výši 60 milionů až 120 milionů EUR za každou ze čtyř žalob jako odškodné pro případ, že Vrchní zemský soud rozhodne ve prospěch Microsoftu.

Druhou překážku pro Motorolu představuje soudní spor, jímž se zabývá Americký okresní soud pro západní obvod Washingtonu. Ten 12. dubna rozhodl, že společnost Motorola nesmí vymáhat soudní příkaz německého soudu až do slyšení naplánovaného na 7. května.

Microsoft své podnikání v Německu nicméně neplánuje omezovat, uvedl Baumgärtner. Společnost si je údajně jistá, že rozhodnutí amerického soudu bude mít dostačující váhu k tomu, aby Motorole zabránilo ve vymáhání zákazu prodeje všech produktů, jež jsou předmětem žaloby.

Mluvčí Vrchního zemského soudu v Karlsruhe sdělil, že pokud se Microsoft rozhodne uplatnit odvolání, případ by se mohl před soudní stolicí objevit za dva až tři měsíce.

 

Zdroj: PCWorld.com Networkworld.com

Našli jste v článku chybu?