Hlavní navigace

Microsoft představil Office 365 - kancelář na internetu

Sdílet

Čestmír Žák 21. 10. 2010

Společnost Microsoft představila Office 365, novou generaci hostovaného cloud řešení pro firmy připravovanou k uvedení na trh pro příští rok. Součástí řešení Microsoft Office 365 budou hostované verze produktů Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online, Microsoft Lync Online a nově i sady Microsoft Office 2010 dostupné formou služby jako desktopový software. Uživatelům z malých a středních firem umožní spolupracovat s ostatními odkudkoliv a s využitím téměř jakéhokoliv zařízení.

Řešení Microsoft Office 365 bude dostupné v různých variantách. Například živnostníci a malé firmy do 25 zaměstnanců získají za cenu asi 130 Kč za uživatele a měsíc přístup k Office Web Apps, Exchange Online, SharePoint Online, Lync Online a webovou stránku.

Rovněž středním a velkým firmám či státním organizacím nabídne Microsoft Office 365 více variant možností. Například samotná služba e-mailu bude dostupná za přibližně 45 Kč za uživatele a měsíc. Existující zákazníci řešení Business Productivity Online Suite získají za stejnou cenu jako dosud, tedy 220 Kč za uživatele a měsíc, inovované verze SharePoint Online, Exchange Online a Lync Online, nové nástroje pro administraci nebo možnost snadnějšího a bezpečnějšího sdílení obsahu s partnery.

Střední a velcí zákazníci si budou moci nově pořídit za přibližně 550 Kč za uživatele a měsíc také rozšířenou variantu služby, která bude vedle všech funkcí Exchange, SharePoint a Lync Online obsahovat i desktopovou kancelářskou sadu Office Professional Plus. Součástí všech variant řešení Office 365 budou i nástroje pro řízení a správu, garantovaná dostupnost služeb nebo technická podpora uživatelů.

Hostované cloud řešení Microsoft Office 365, které se nyní začíná v beta verzi testovat u vybraných zákazníků, bude dostupné v České republice v průběhu příštího roku. Později v roce 2011 bude ještě rozšířeno o řešení Microsoft Dynamics CRM Online. Na příští rok se připravuje rovněž verze zaměřená na vzdělávací instituce, která poskytne potřebné technologie pro komunikaci a spolupráci také studentům a zaměstnancům škol.

Našli jste v článku chybu?