Hlavní navigace

Microsoft požaduje od Samsungu 15 dolarů za každý telefon s Androidem

Sdílet

Redakce 7. 7. 2011

Redmondský gigant přišel na způsob, jak vydělat pořádný balík peněz na konkurenci, která do svých zařízení nasazuje právě Android. Ten dle Microsoftu porušuje hned několik patentů, kvůli kterým je společnost ochotna táhnout do krvelačného soudního boje. Ve snaze zabránit katastrofě podepsalo patentové dohody s Microsoftem již několik velkých výrobců, například HTC, Onkyo či Velocity Micro.

Nyní si právníci Microsoftu posvítili na Samsung a požadují od něj 15 dolarů za každé zařízení s operačním systémem Android. Tento jihokorejský výrobce elektroniky se nedávno nechal slyšet, že jeho nejnovějšího smartphonu Galaxy S II se již prodalo více než 3 miliony kusů. Microsoft by si tak přišel na 45 milionů dolarů jen na tomto jediném modelu. Připočítejme k němu všechna ostatní zařízení s Androidem včetně tabletů a z rovnice nám vyjdou snadno a rychle vydělané peníze.

Podrobnější informace nejen o možném východisku a v úvahu připadající domluvě na „menším zlu“ naleznete na sesterském magazínu Smart World.

Našli jste v článku chybu?