Hlavní navigace

Microsoft plánuje propustit až 15 000 zaměstnanců

Sdílet

Adam Šoltys 5. 1. 2009


Ve zprávě serveru Fudzilla se spekuluje o brzkém propuštění až 15 000 zaměstnanců. Lidé uvnitř společnosti Microsoft již byli o možném riziku informováni a nyní se pouze čeká na konec měsíce, kdy budou zveřejněny výsledky společnosti za loňský rok.


Pro Microsoft na plný úvazek pracuje celých 90 000 lidí a další tisíce příležitostně či na částečný úvazek. V největším ohrožení jsou právě zaměstnanci s menším úvazkem, jichž se budoucí vlna propouštění dotkne nejvíce. Klíčová zisková odvětví by ale neměla utrpět větší zaměstnanecké ztráty, propouštění se bude týkat spíše menších a méně ziskových divizí, jako je například MSN.
 
Komentář:

Na první pohled je dost těžké uvěřit, že symbol zisku v podobě Microsoftu je nucen k tak drastickému kroku.  Mnozí by z tohoto kroku obviňovali dnes velmi oblíbenou hospodářskou krizi, ale když kriticky zhodnotíte komerční úspěšnost některých produktů Microsoftu, nejde o žádné překvapení. Operační systém Windows Vista se stal dle mnoha odborníků propadákem a za nepříliš š'tastný jej považují i někteří lidé uvnitř společnosti. Další těžkou ranou je rychle rostoucí ztráta prohlížeče Internet Expolerer na úkor stále oblíbenějších rivalů Firefoxu, Safari a Chromu.
 

I když zatím nelze odhadnout, jak velká nakonec propouštěcí opatření budou, je pravděpodobné, že Microsoft bude po letech bujení muset poněkud zakročit a stát se menší a hubenější společností.

 
Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).