Hlavní navigace

Microsoft odhalil Xbox One, sjednotitele domácí zábavy

Sdílet

Evan Dashevsky 22. 5. 2013

Microsoft po dlouhém očekávání konečně představil svou novou herní konzoli Xbox One. Stalo se tak v úterý v redmondském ředitelství společnosti, kdy prezident divize Interactive Entertainmnet Business, Don Mattrick, novinku označil jako ten nejlepší all-in-one systém pro domácí zábavu. Xbox One tak zdaleka nebude cílit pouze na hráče videoher, nýbrž se stane multimediálním centrem zprostředkujícím přenos televizního vysílání, přehrávání filmů, hudby, videohovory nebo přístup k internetu.

Ovládání hlasem

Velkou novinkou je integrace systému pro rozpoznání hlasových příkazů, díky kterým Xbox One nabídne poměrně netradiční způsob ovládání. Uživatel například může konzoli spustit příkazem „Xbox On“, přičemž bude Xbox schopen rozpoznat jednotlivé mluvčí a ihned nastartovat jejich profil. Dále bude možné hlasovými příkazy přepínat mezi režimy (jako hry, filmy, hudba…), televizními kanály a pravděpodobně také navigovat v menu.

Specifikace

Xbox One bude poháněn 8jádrovým procesorem a v další výbavě nalezneme 8GB paměť RAM, 500GB harddisk, Blu-Ray mechaniku, Wi-Fi adaptér s podporou standardu 802.11n, konektory HDMI a USB 3.0. Konzole rovněž integruje inovovaný snímač Kinect, který dle výrobce dovede zpracovat 2 GB dat za sekundu, díky čemuž bude schopen zaznamenat i jemné rotace zápěstí nebo ramen a vyhodnotit rychlost tohoto pohybu.

Obsah

O digitální obsahu pro Xbox One pochopitelně nebude nouze, z toho nejzajímavějšího zmiňme aspoň sportovní sérii EA Sports, která poběží na novém herním enginu EA Sports Iginte, který dle vývojáře „stírá rozdíly mezi reálným světem a virtuální realitou“. Představeno bylo také nové vydání závodní hry Forza Motorsports Five, oznámena spolupráce s národní fotbalovou ligou NFL, nebo first-person akce Call of Duty: Ghosts.

Přesné datum vydání nebylo společností specifikováno, avšak na trh by se měl Xbox One dostat ještě před vánočními svátky letošního roku. Cenu výrobce zatím neuvádí. Podívejte se také na demonstrační video představující Xbox One.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?