Hlavní navigace

Microsoft nabízí testovací verzi Office 2007 do netbooků

18. 2. 2009

Sdílet

Office 2007 na netboocích

Netbooky, známé též jako mini notebooky či sub notebooky, které jsou určeny především pro práci s internetem a dokumenty, stále nabývají na popularitě i v České republice. Díky svým rozměrům i nízké ceně jsou ideální pro studenty, kterým nahrazují sešity a poznámkové bloky. Pro dokonalé využití potenciálu netbooků nabízí Microsoft se svými partnery majitelům těchto počítačů snadný způsob, jak i bez optické mechaniky využívat sadu kancelářských aplikací Microsoft Office ve verzi pro studenty a domácnosti. Zkušební verzi Microsoft Office obsahuje přibližně sedmdesát procent netbooků, které míří na trh. 


„Pro majitele netbooků bez CD/DVD mechaniky může být obtížné doinstalovat všechny aplikace, které potřebují. Proto jim ve spolupráci s výrobci netbooků nabízíme předinstalovanou zkušební verzi Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti, kterou lze následně převést na plnohodnotnou verzi,“ říká Aleš Růžička, manažer divize Information Worker společnosti Microsoft.


Netbooky s předinstalovanou sadou aplikací Microsoft Works doplněnou o zkušební verzi Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti nabízejí nebo se chystají nabízet téměř všichni významní výrobci netbooků:


Acer – Netbooky Acer Aspire One nabízejí uživatelům Works se zkušební verzí Microsoft Office již od září roku 2008.


Asus – Asus připravuje netbooky Eee vybavené sadou aplikací Microsoft Works se zkušební verzí Microsoft Office.


HP – Microsoft Works s předinstalovanou zkušební verzí Microsoft Office se na počátku jara 2009 dočkají také uživatelé netbooků HP Mini, HP nabídne tento softwarový balíček na všech svých nových netboocích.


Lenovo – Společnost Lenovo představila první netbooky IdeaPad, které svým majitelům nabídnou Microsoft Works se zkušební verzí Microsoft Office.


Toshiba – Toshiba nabízí Works se zkušební verzí Microsoft Office na všech netboocích prodávaných v regionu EMEA, tedy i v České republice.

„Netbooky jsou nejrychleji rostoucím segmentem trhu s notebooky a zákazníci si vybírají i podle softwarového vybavení. Věříme, že zkušební verze Microsoft Office umožní našim zákazníkům dostat z našich netbooků maximální užitek,“ říká Vít Urban, Business Unit Manager Consumer Products ze společnosti Acer.

Výhodou předinstalované zkušební verze aplikace Microsoft Office je snadný přechod na plnou verzi pro zákazníky, kteří nemají ve svém netbooku CD/DVD mechaniku. Stačí pouze zadat instalační klíč z krabice se softwarem do dialogového okna již předinstalované sady Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti, a tím dojde k převedení zkušební verze na verzi plnou.


Uživatelům netbooků bez předinstalovaného balíčku Microsoft Office nabízí společnost Microsoft možnost stažení instalačního souboru Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti ze stránek www.getmicrosoftoffice.com, a to včetně české jazykové verze. Při běžném připojení přes ADSL nebo kabelový internet by doba stahování neměla přesáhnout 20 minut.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).