Hlavní navigace

Microsoft má prsty ve stížnostech na Google u Evropské komise

25. 2. 2010

Sdílet

Za stížnostmi na Google u Evropské komise stojí také Microsoft

"Můžeme potvrdit, že jsme obdrželi tři stížnosti proti Googlu, které nyní posuzujeme. Formální vyšetřování jsme zatím nezahájili," oznámila včera Evropská komise. Google nejprve sice celou situaci banalizoval s tím, že vyšetřovaní nikam nepovede, v zápětí však upozornil na to, jaké společnosti za stížnostmi na Google stojí.

O prošetření monopolní pozice Googlu v Evropě požádala britská síť Foundem, která porovnává ceny zboží, francouzský právní vyhledávač ejustice.fr a německý vyhledávač Ciao. Foundem přitom patří do obchodní skupiny iComp, jež je štědře sponzorovaná Microsoftem. Vyhledávač Ciao dokonce redmodnský gigant nedávno koupil. Google tyto informace zveřejnil na svém blogu, Evropská komise totiž odmítla veřejně sdělit, které společnosti stížnost na Google podaly.

"Ciao byl náš dlouhodobý AdSense partner, se kterým jsme vždy měli velmi dobré vztahy. Když jej však v roce 2008 koupil Microsoft, začali jsme přijímat stále více stížnosti na podmínky naší spolupráce. Ciao následně dovedlo celou situaci až před německé antimonopolní úřady a nyní dokonce i do Bruselu," naznačuje napojení Microsoftu na vyšetřování Evropské komise Google.

Microsoft prý nepřekvapuje, že se Komise začala zabývat trhem s internetovou reklamou, kde suverénně vládne jediný hráč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).