Hlavní navigace

Microsoft má patent, kterým zachraňuje jack na sluchátka

Sdílet

Pavel Kreuziger 31. 10. 2017

Cílem společnosti je teď možná vyřešit problém fyzických omezení, která jsou spojena s tím, že dnešní telefony jsou tenčí než kdy jindy. Její patent s nicneříkajícím názvem „zásuvka na elektronické zařízení“ naznačuje, jak by mohla být zásuvka na 3,5 mm jack částečně roztažitelná buďto z přední nebo zadní části zařízení.

Díky využitím roztažitelného jacku na sluchátka již tenké tělo zařízení není žádným problémem. Flexibilní plášť okolo konektoru TRS nebo TRRS s pružinovými stykači zajišťuje odpovídající elektrické zapojení a je dostatečně pevný. S tím, jak mizí volný prostor uvnitř mobilních zařízení, se rozšíření využitelného prostoru mimo jejich tělo zdá být zřejmou alternativou.

Celkově Microsoft představil tři různé variace tohoto řešení. Rozšířit se mohou buďto obě strany, pouze strana přední nebo pouze strana zadní.

Samozřejmě, že další možností je vyrábět mírně tlustší zařízení, aby se do nich klasický jack krásně vešel (jakož i baterie s vyšší kapacitou nebo více funkčních modulů), jenže dnešní doba přeje ztenčování, a tak je pravděpodobné, že se řešení Microsoftu dočká úspěchu, neskončí-li tedy jen na papíře.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?