Hlavní navigace

Microsoft Lync - řešení pro firemní komunikaci, nově i v cloudu

Sdílet

Čestmír Žák 26. 11. 2010

Microsoft na českém trhu oficiálně představil novou generaci serverového řešení pro sjednocenou komunikaci, Microsoft Lync. Uživatelé Microsoft Lync mohou posílat rychlé zprávy, využívat prezenci, telefonovat a komunikovat prostřednictvím audio, HD video nebo webových konferencí. Novinkou je možnost plného nahrazení telefonní ústředny, ale také upravené uživatelské prostředí pro snazší spolupráci s aplikacemi Microsoft Office a Microsoft SharePoint.

Novou platformu Microsoft Lync bude možné využívat přímo ve firmě i v cloudu, tedy jako službu v podobě Microsoft Lync Online, která bude součástí balíčku Office 365. Konfigurace služby poskytované prostřednictvím cloudu by podle zástupců Microsoftu měla být natolik jednoduchá, aby ji zvládnul i průměrně zdatný uživatel, který potřebuje sjednocenou komunikaci pro několik málo zaměstnanců ve své malé firmě.

Současně s uvedením na trh výrobci komunikačního hardwaru představili více než 70 různých kompatibilních zařízení v podobě IP telefonů, sluchátek, telefonních bran, mikrofonů a jiných doplňků ve všech cenových kategoriích. K dispozici je i kompletní řada aplikací pro kontaktní centra, monitoring, nahrávání hovorů, účetnictví nebo řešení pro integraci komunikačních funkcí přímo do podnikových procesů.

Zkušební verzi je možné stáhnout na http://www.microsoft.cz/Lync, kde naleznete i více informací. Finální produkt bude v prodeji od 1. prosince 2010.

Našli jste v článku chybu?