Hlavní navigace

Microsoft jde cestou cloudu, nové Office integrují online úložiště SkyDrive

Sdílet

Juan CarlosPerez 20. 7. 2012

Společnost Microsoft uvolnila veřejnou beta verzi své nové verze kancelářského balíku Office, jak jste si mohli přečíst v našem úterním článku. Hlavní důraz však bude společnost klást na vývoj cloudové edice Office 365. Desktopové Office 2013, jež budou tradičně lokálně instalovány na koncových zařízeních, se budou běžně prodávat, avšak budoucnost softwarového balíku leží v integraci cloudových služeb, sdělil Steve Ballmer.

„Jedná se o novou generaci Office, kde jsou na prvním místě služby,“ řekl Ballmer a dodal, že nová verze představuje první vydání Office, které je primárně navržené pro spolupráci s cloudem. Cloudová verze Office bude zpoplatněná formou paušálu, zatímco edice určené pro lokální instalace budou prodávány klasicky za jednorázovou cenu.

Pokračování článku naleznete na našem sesterském magazínu CIO Business World.


Čtěte dále: Microsoft Office už nebudou jako dřív, vydávají se cestou cloudu


Také uživatelské rozhraní a ovládání doznalo změn, nové Office přichází ve stylu Metro tak, aby byly dobře použitelné také na dotykových mobilních zařízeních. Kromě dotykových gest je balík uzpůsoben také pro využití stylusu, avšak nezapomíná se ani na klasickou myš a klávesnici, ubezpečoval účastníky konference Ballmer. První aplikace, jež převléknou kabát do stylu Metro, jsou OneNote pro zapisování poznámek a Lync, program zprostředkující IM, webová setkání, video konference, audio komunikaci a další.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?