Hlavní navigace

Microsoft expanduje do automobilového průmyslu. Dnes oznámí spolupráci s Toyotou

Sdílet

Martyn Williams 6. 4. 2011

Podrobnosti ohledně spolupráce mezi americkým počítačovým gigantem Microsoft a světovým výrobcem automobilů japonskou firmou Toyota budou zveřejněny během dnešní videokonference, jíž se zúčastní Steve Ballmer, CEO Microsoftu, a Akio Toyoda, prezident Toyota Motor. Podle japonské mediální korporace Nikkei financial daily obě zúčastněné strany plánují vytvořit celosvětový standard pro energeticky účinné automobilové technologie.


Projekt bude zahrnovat vývoj tzv. smart grid technologie (technologie inteligentních sítí), jejíž podstatou je řízená spotřeba a výroba energie na základě číslicové komunikace mezi zdrojem a spotřebičem. Jádrem regulace potom bude speciální software, který se bude starat o sledování aktuální kapacity baterie a množství generované energie.


Toyota má na využití inteligentních sítí velký zájem, neboť potřebuje vyvinout dobíjecí systémy pro své budoucí elektromobily. Microsoft navíc už nyní disponuje systémem pro kontrolu spotřeby elektrické energie, který pojmenoval jako Hohm. Už v loňském roce Microsoft oznámil, že bude spolupracovat s americkou automobilkou Ford Motor, jíž dodá svůj systém Hohm. Ten se má starat o určení nejvhodnější doby pro účinné nabíjení elektromobilů a plug-in hybridů.

 

Foto: Misha - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?