Hlavní navigace

Microsoft Edge postavený na Chromiu unikl na internet

25. 3. 2019

Sdílet

V prosinci 2018 Microsoft potvrdil, že vykreslovací engine jeho softwaru už nebude EdgeHTML, ale open-source Chromium, které už používají řešení Google Chrome, Opera a Vivaldi.

Už jsme viděli první snímky nového Edge, který nese kódové označení Anaheim, a nyní na internet unikl experimentální build tohoto prohlížeče, který si může kdokoliv stáhnout a nainstalovat. Můžete jej převzít z fóra PCBeta, ale pamatujte, že tak činíte na svoje vlastní riziko.

Pro ty, kdo by raději počkali, máme dobrou zprávu – plná, oficiální verze preview buildu by měla dorazit již brzy, možná ještě tento týden.

Některé portály publikovaly screenshoty a první dojmy z prohlížeče Edge v jeho současném stavu. The Verge hlásí, že jakmile Edge na Chromiu nainstalujete, vyzve vás prohlížeč k importu záložek, hesel a historie prohlížení z Chromu nebo (starého) Edge.

Již víme i to, že kromě vlastní stránky s rozšířeními lze v menu nastavení instalovat i doplňky z online obchodu Googlu. Máme tu tmavý režim ve stádiu testování a další výhodou je i budoucí kompatibilita s počítači Mac od Applu.

Dokonce i v současné fázi je už prohlížeč údajně dost propracovaný. Jenže Chrome se v současnosti chlubí asi dvoutřetinovým podílem, zatímco Edge paběrkuje kdesi vzadu se 4,3 %, takže bude zajímavé sledovat, jak moc mu tahle zásadní inovace u uživatelů pomůže.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).