Hlavní navigace

Microsoft dále přibližuje Office 2013, zacílí na tablety

11. 10. 2012

Sdílet

Nová řada produktů Office zahrnující aplikace, sady, služby a servery bude uváděna na trh v několika fázích. V prosinci 2012 budou uvedeny multilicenční sady pro střední a velké zákazníky. V únoru 2013 přijdou na trh klasické sady Office 2013 pro domácnosti a menší organizace. Služby Office 365 a další produkty Office určené pro mobilní zařízení (telefony či tablety) budou postupně přicházet na trh od března 2013.

Přehled hlavních novinek v Office 2013

Nový Office, cloudová verze Office 365 i klasické sady Office 2013, přináší pro uživatele několik zásadních modernizací.

•    Předplatné: hlavními nabízenými produkty, kromě klasických sad Office 2013, jsou sady služeb Office 365. Sady Office 365 zahrnují kompletní portfolio aplikací Office a k nim další služby aplikací poskytovaných prostřednictvím internetu (online úložiště, elektronická pošta, chat, videokonference, Office Web Apps apod.).

•    Trvalý vývoj: zákazníci využívající sady Office 365 budou získávat nové verze aplikací prostřednictvím průběžných aktualizací. Microsoft bude v sadách Office 365 uvolňovat novinky v aplikacích průběžně, nikoliv v tříletých cyklech jako tomu bylo dosud.

•    Instalace na 5 + 5 zařízení uživatele: sady Office 365 umožňují jednomu uživateli  nainstalovat Office současně až na 5 zařízení typu PC nebo Mac a 5 mobilních zařízení (tablet nebo telefon). Tato zařízení může uživatel měnit.

•    Ovládání dotykem: všechny aplikace Office je možné ovládat nejen myší a klávesnicí, ale také dotykem. Při ovládání dotykem se automaticky změní uživatelské rozhraní aplikací Office, tuto změnu lze rovněž zapnout ručně z libovolné aplikace Office.

•    Výchozí úložiště v cloudu: při ukládání souborů aplikací Office je výchozím úložným prostorem online úložiště. I při ukládání souborů na disk dochází k paralelnímu ukládání do online úložiště. Výhodou je, že uživatel má k dispozici své dokumenty všude tam, kde existuje připojení k internetu.

•    Personalizace: uživatel se z prostředí Office může přihlásit k účtu sítě nebo ke svému online účtu (účet Microsoft nebo účet Office 365). Po přihlášení se Office automaticky přizpůsobí danému uživateli – zobrazí naposledy používané složky a soubory, přizpůsobí uživatelské rozhraní, spustí doinstalované doplňky, uživatelské slovníky pro korektor pravopisu aj.

•    Instalace: Office se instaluje na PC prostřednictvím technologie „Klikni a spusť“. Díky ní může uživatel začít používat Office již po několika vteřinách instalace, navíc jej lze instalovat paralelně k existující starší verzi Office.

•    Office na vyžádání: uživatel sady Office 365 si bude moci stáhnout a spustit aplikaci Office nebo jen její část na libovolném PC. Po skončení práce je aplikace na PC znepřístupněná.

•    Aplikační telemetrie: softwarový nástroj pro správce IT velkých organizací, který sbírá informace z klientských instalací Office (funkčnost aplikací a instalovaných doplňků, celistvost dokumentů Office apod.) a zobrazuje je v Excelu v přehledném dashboardu.

•    Office Store: uživatelé Office mají k dispozici obchod Office Store z něhož mohou instalovat další aplikace a doplňky do Office. Některé z nich jsou k dispozici zdarma, jiné lze koupit.

•    Cloud Application Model: dává programátorům možnost vyvíjet doplňky a aplikace pro Office hostované v cloudu . Aplikace pak mohou být publikovány v Office Store nebo SharePoint Store. Protože běží v cloudu, jsou k dispozici uživatelům Office nebo informačního portálu SharePoint bez nutnosti instalace na konkrétní počítač.

Nový Office, který je aktuálně k vyzkoušení ve verzi Cutomer Preview, si uživatelé mohou stáhnout ze stránekhttp://www.microsoft.com/office/preview/en.

U příležitosti 20 let Microsoftu v České republice byla navíc pro podnikatele a malé firmy připravena nabídka, v rámci které mohou získat Office 2013 zdarma: koupí-li si zákazník v období od 19. října 2012 do 31. prosince 2012 stávající Office 2010, získá k němu i novou verzi Office 2013, a to na konci února 2013.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).