Hlavní navigace

Microsoft chystá ve Windows 8.1 návrat tlačítka Start

Sdílet

Pavel Kreuziger 24. 4. 2013

Podle webu The Verge oznámily zdroje obeznámené s plány Microsoftu, že Windows 8.1 zažije návrat tlačítka Start. Tento krok by odstranil zmatky, které dlouhodobí uživatelé Windows zažívají s nejnovějším operačním systémem.

Nové tlačítko Start však bude jednou z cest přístupu k obrazovce Start s jejími dlaždicemi modetního rozhraní. Proto nebude obsahovat dobře známé menu Start pro hledání a spouštění programů.

Bude se tedy jednat o opakování tlačítka, které již lze nalézt v panelu „šém“ ve Windows 8. Bude dokonce vypadat stejně, protože bude mít stejný design hranatého loga Windows, jaký je použit ve Windows 8.

Přestože Microsoft obhajoval odstranění tlačítka Start daty ze svého „Programu zlepšování zkušenosti zákazníků“ (Customer Experience Improvement Program), je renesance tlačítka paradoxně důsledkem zpětné vazby zákazníků.

Těm chybělo tlačítko Start tolik, že si Pokki pro Windows, jeho náhražku, stáhli více než 1 500 000x. Firma tvrdí, že si uživatelé otevřou Pokki Menu průměrně desetkrát denně.

Novinka přichází po zprávě, že Microsoft do Windows 8.1 přidá možnost bootování na plochu. To uživatelům umožní zcela ignorovat moderní rozhraní, které není tak praktické jako tradiční plocha Windows.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?