Hlavní navigace

Microsoft: čeština a 500 nových funkcí ve Windows Phone 7.5

Sdílet

Jan Mazal 26. 5. 2011

Aktualizace Windows Phone s kódovým označením Mango přidá podporu češtiny a zpřístupní aplikace z Marketplace v dalších zemích včetně České republiky. Vývojáři mohou již od odpoledních hodin kontaktovat Microsoft pro získání developerských nástrojů. Mango bude k dispozici pro stávající uživatele Windows Phone 7 bezplatně formou softwarové aktualizace a na nových telefonech se objeví na podzim. Přidání Slovenštiny zatím nebylo oznámeno.

Zatím je k dispozici kolem dvaceti zařízení s Windows Phone v pěti jazycích a v třiceti zemích. Nedávno bylo oznámenopartnerství se společností Nokia a Mango ekosystém Windows Phone ještě posílí o partnerství se společnostmi Acer,FujitsuZTE. Update má přinést daleko rychlejší a uživatelský příjemnější rozhraní než předchozí verze. Novinkou je propojení informací a komunikace mezi osobami či skupinami bez závislosti na konkrétní komunikační aplikaci.

Novinky v komunikaci

  • Konverzace ve vláknech - možnost přepínání mezi textovými či MMS zprávami, chatem na Facebooku a Windows Live Messengerem v rámci jedné konverzace.
  • Skupiny kontaktů - seskupování kontaktů do přizpůsobitelných Live Tiles pro přehled o nejnovějších aktualizacích stavů, možnost rychlého posílání SMS, MMS, e-mailů nebo rychlých zpráv celé skupině přímo ze startovní obrazovky.
  • Větší provázanost se sociálními sítěmi - informace z Twitteru a LinkedIn integrované do kontaktů, vestavěné check-iny na Facebooku a nový software pro rozpoznávání obličeje usnadňuje sdílení a označování fotografií na webu.

 

Informace o dalších novinkách a možnostech Windows Phone Mango naleznete v pokračování článku na sesterském magazínu ChannelWorld.

Našli jste v článku chybu?