Hlavní navigace

Jaké inovace můžeme čekat v Microsoft Office 2010?

13. 5. 2010

Sdílet

Microsoft včera celosvětově představil Microsoft Office 2010 a Microsoft SharePoint 2010. Společně s těmito produkty byly uvedeny na trh také Microsoft Visio 2010 a Microsoft Project 2010.

Uživatelé kancelářské sady Office 2010 podle Micrososftu ocení především tyto funkce a aplikace:

•    Microsoft Office Web Apps - tato hostovaná sada umožní práci s dokumenty prostřednictvím internetového prohlížeče. Office Web Apps jsou od této chvíle dostupné všem uživatelům multilicencí a uživatelům serveru SharePoint Server nebo služby SharePoint Online.
•    Office Mobile 2010 - aplikace kancelářské sady Microsoft Office 2010 mohou být používány i na cestách. Uživatelé mohou pracovat s dokumenty spuštěnými v počítačích nebo prostřednictvím sady Office Mobile v mobilním telefonu.
•    Microsoft Outlook Social Connector - doplňky Outlook Social Connector pro sociální sítě (LinkedIn, Facebook, MySpace atd.) do Outlooku mají zaručit rychlejší komunikaci s přáteli a známými, zobrazení historie komunikace a udržování kontaktů. To vše bez nutnosti přepínání aplikací a změny zažitých návyků.
•    OneNote ve všech sadách Office. Digitální poznámkový blok OneNote uloží výřezy obrazovky, zkopírované články z webu, vlastní poznámky, video i audio záznamy. K poznámkám lze uložit i související soubory.
•    Současná práce na jednom dokumentu a sdílení dokumentů. Aplikace Microsoft Word, Microsoft Office PowerPoint a Microsoft OneNote umožňují současnou práci několika uživatelů na jednom dokumentu uloženém ve webovém úložišti SkyDrive služby Windows Live nebo SharePoint. Dokumenty lze uložit do webového úložiště, odkud je můžete sdílet.
•    Nové možnosti grafického vyjadřování. Kancelářská sada přináší nové textové efekty, nové grafické efekty, nové diagramy SmartArt, editace fotografií a videa. Aplikace PowerPoint pak umožňuje nové animace a přechody mezi snímky prezentace. Minigrafy v Excelu zobrazují trend v rámci jedné buňky.
•    Aplikace Outlook v takzvaném konverzačním zobrazení obsahu poštovních složek shrne stovky e-mailů do několika konverzací podle záhlaví zpráv.

Více informací o nových produktech společnosti Microsoft naleznete na adrese http://www.microsoft.com/cze/office/udalost2010/

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).