Hlavní navigace

Microsoft brzy začne upozorňovat uživatele Windows 7 na blížící se konec podpory

18. 3. 2019

Sdílet

„Od počátku příštího měsíce, jste-li zákazníkem Windows 7, můžete očekávat, že se na vašem PC s Windows začne zobrazovat upozornění,“ napsal Matt Barlow, marketingový ředitel Microsoftu, v příspěvku na blogu společnosti.

Barlow tato upozornění předběžně označuje jako „laskavé připomínky“ a uživatelé Windows 7 je mohou očekávat „v hrstce případů“ mezi dubnem a prosincem. Podpora Windows 7 oficiálně končí 14. ledna 2020.

Zároveň řekl, že uživatelé budou moci odmítnout budoucí oznámení volbou možnosti „znovu neupozorňovat,“ k níž bude připojeno tlačítko „zjistit víc.“ Obě tyto záležitosti nejsou ničím neznámým – zobrazovaly se i na obrazovkách Windows XP před pěti lety, kdy se konci podpory blížil právě tento systém.

Oznámení ve Windows 7 se začnou zobrazovat o osm měsíců dříve než varování u XP. V tomto případě začal Microsoft upozorňovat na ukončení podpory až v březnu 2014, pouhý měsíc před koncem oficiálních aktualizací systému.

Změna harmonogramu se může týkat neustávající oblíbenosti Windows 7 mezi uživateli. Podle nejnovějších předpovědí Computerworldu, jež staví na datech analytické společnosti Net Applications, budou Windows 7 koncem ledna 2020 stále nainstalovány na více než 40 % počítačů s Windows. Na Windows XP přitom brzy po konci podpory běželo o třetinu PC s Windows méně.

Microsoft možná doufá, že se mu dřívějším zobrazováním upozornění podaří určitou skupinu zákazníků přimět k tomu, aby přešli na desítky a podíl sedmiček tak byl v lednu příštího roku nižší.

Zdroj: Computerworld.com (český překlad převzat z BusinessWorld.cz

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).