Hlavní navigace

Microsoft bezplatně poskytne školám Office 365 pro práci i výuku

Sdílet

Redakce 31. 5. 2012

Služby, které budou moci bezplatně používat všichni studenti, pedagogové a další zaměstnanci škol, zahrnují například e-mail s 25 GB schránkou, online archivem a ochranou proti virům a spamu. Školy mohou díky Office 365 také pořádat videohovory a videokonference nebo webové semináře. K dispozici dostanou také prostředky pro vytváření osobních a týmových webů, na které mohou ukládat informace a dokumenty a ty následně sdílet s ostatními nebo na nich společně pracovat. Usnadní jim to webové aplikace Office Web Apps, které umožňují pracovat na dokumentech odkudkoliv přes webový prohlížeč a jsou plně kompatibilní s balíčkem Microsoft Office.

„V balíčku Office 365 pro školství získají školy zdarma pro své zaměstnance i studenty moderní softwarové nástroje a související technologie pro komunikaci a spolupráci, které dnes úspěšně používají v komerčním sektoru i ty největší firemní zákazníci. Studenti tak jejich používáním získají znalosti a zkušenosti, které po dokončení studia využijí v praxi,“ říká Roman Cabálek, generální ředitel ve společnosti Microsoft Česká republika.

Přínos nejen pro studenty

Díky balíčku Office 365 pro školství mohou školy snížit své náklady na informační technologie a jejich správu, protože namísto investic do vlastního hardware a klasických softwarových licencí budou prostřednictvím internetu využívat softwarové aplikace provozované přímo v datových centrech Microsoftu. Microsoft za ně zajistí i veškeré softwarové aktualizace nebo správu a údržbu hardwaru.

Využití balíčku Office 365 pro školství se však promítne i v samotné práci a výuce. Studenti, pedagogové a další zaměstnanci škol budou moci nadále používat známé aplikace Microsoft Office. Díky propojení s online službami Office 365 však získají navíc i možnost přistupovat ke svým dokumentům a dalším informacím třeba z kavárny nebo domova. Pracovat přitom mohou jak z počítačů, tak i tabletů nebo chytrých mobilních telefonů.

Díky novým nástrojům se zlepší také spolupráce a komunikace mezi zaměstnanci škol a studenty. Řešení Office 365 jim umožní souběžně pracovat na jednom dokumentu, odpovídat na příchozí e-maily chatem či videorozhovorem, vytvářet webové portály pro ukládání výukových materiálů nebo třeba sledovat přednášky zahraničních profesorů z partnerských univerzit.

Co se ve škole naučíš, ve firmě jako když najdeš

„Díky využití služeb Office 365 si budou moci studenti v rámci výuky osvojit důležité schopnosti a dovednosti, jako jsou spolupráce v týmu, simultánní práce s dokumenty, řízení projektů a další. Podle zaměstnavatelů jsou to právě tyto zkušenosti, které absolventům škol nejvíce schází,“ vysvětluje Irena Brifordová, obchodní ředitelka pro oblast školství ve společnosti Microsoft ČR.

Přestože bude bezplatně poskytovaný balíček Office 365 pro školství pro použití v praxi naprosto plnohodnotný a soběstačný, mohou si školy připlatit za rozšířené funkce a služby. Studenti, pedagogové a další zaměstnance školy tak mohou za příplatek získat například neomezenou velikost on-line archivu pro elektronickou poštu, nejvyšší sadu Microsoft Office Professional Plus nebo možnost telefonovat přímo ze softwarového komunikátoru Lync do veřejné telefonní sítě. Nové služby Office 365 pro školství budou dostupné pro všechny školy v České republice. Celkově se tak k nim mohou bezplatně dostat více než 2 miliony studentů, pedagogů a dalších zaměstnanců škol.

Našli jste v článku chybu?