Hlavní navigace

Metro 2033: The Last Refuge

14. 4. 2010

Sdílet

Metro 2033: The Last Refuge

 

O co v nové hře jde? V blízké budoucnosti dojde ke globální katastrofě a jaderné zbraně zničí celou Moskvu (možná i celý svět, ale toho se hra netýká). V ruském hlavním městě přežili pouze ti, kteří byli v době výbuchu dole v podzemní dráze. Nezbylo jim nic jiného než se naučit žít ve velmi zvláštním světě tunelů a stanic, kde postupně vznikají městečka s poněkud svéráznou infrastrukturou. Obyvatelé chovají vepře a pěstují houby, aby měli co do úst; žijí tu i stopaři, kteří se sem tam vydávají na povrch, zda by tam nenašli něco užitečného pro další přežití, a tímto způsobem se jim do podzemí podaří dostat zbraně i dopravní prostředky. Jenže poklid netrvá dlouho a mezi obyvatele podzemky se postupně infiltrují fašisté, komunisté a z povrchu se sem dostanou i strašlivá monstra, která stvořila radiace.


Metro 2033

Metro 2033

 

Hrdinou hry je mladý obyvatel stanice metra VDNCH  (Rusové milují zkratky, česky je to Výstava úspěchů národního hospodářství) jménem Arťom. Má za úkol zbavit podzemí monster, která ohrožují jeho i ostatní obyvatele metra. Naděje na záchranu je ale prakticky nedostupná - Arťom se musí dostat až na hodně vzdálenou stanici Polis, kam ho naviguje Hunter, starý kamarád jeho otce.

Cestou ke stanici Polis se hrdina dostává do řady více či méně nebezpečných situací, občas se dostane i na povrch, kde čelí nečekaným hrůzám, prochází "rudými" lágry a ocitne se také mezi fašisty.  Na všech těchto scénách se tvůrci z 4A Games pořádně vyřádili, jsou vícevrstevné a nezaměřují se pouze na hlavního hrdinu. Budete tak moci sledovat i konflikty, do kterých se dostávají lidé na jednotlivých stanicích metra. Je ale docela na škodu, že právě Arťom po celou dobu mise stále jen mlčí. Tvůrci to zdůvodňují tím, že hra tak získává mnohem více na atmosféře a vám to pomůže lépe se do ní vžít.

Celý článek si můžete přečíst na sesterském webu GameStar:

http://gamestar.cz/recenze/metro-2033-the-last-refuge-11232

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).