Hlavní navigace

Mesh systém TP-Link Deco P9 přenese data elektrickými kabely

23. 11. 2019

Sdílet

Konkrétně zvládá novinka přenos dat přes kabely rychlostí do 1 000 Mbit/s, přičemž jednotlivé jednotky systému je díky tomu možné rozmístit i do těch částí domácnosti, kam nedosahuje Wi-Fi signál z „primárního“ routeru nebo jiného Wi-Fi prvku. Výhodou je možnost rozšíření bezdrátového signálu i do odlehlejších míst (například na zahradu nebo na terasu), kam se běžně nedostane, a to pomocí menšího počtu jednotek, než je v takových případech běžné.

Jestliže spolu dvě jednotky mesh systému komunikují současně bezdrátově i po elektrické síti, pak se oba tyto způsoby vzájemně kombinují a díky tomu je možné dosáhnout až o 60 procent vyšší rychlosti komunikace. Tři jednotky TP-Link Deco P9 pak podle výrobce dokáží pokrýt prostor až 560 metrů krychlových.

Deco P9 funguje ve dvou bezdrátových pásmech, přičemž pokrývá standard AC1200 a v pásmu 5 GHz tak dosahuje rychlosti 867 Mbit/s a v pásmu 2,4 GHz pak rychlosti 300 Mbit/s. Maximální rychlost přenosu po elektrické síti je výše zmíněných 1 000 Mbit/s dle standardu HomePlug AV2.

Tři jednotky mesh systému po vhodném rozmístění po domácnosti nebo kanceláři pokryjí komplexní prostor od půdy až třeba po garáž v suterénu, a to i skrze silnou železobetonovou podlahu. Deco P9 od TP-Linku si poradí i s klasickými „stínícími“ stěnami v panelovém bytě.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).